Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.05.2020 09:15
resident evil 25-lecie
686V

Resident Evil. Capcom planuje świętować 25-lecie kultowej marki

Wygląda na to, że twórcy popularnej marki gier o zombie szykują większą celebrację z okazji ćwierćwiecza jej istnienia. Możemy liczyć na coś grubszego? 

Marka Resident Evil jest bez dwóch zdań jedną z najgłośniejszych w branży gier wideo. Wystarczy przypomnieć, że liczba sprzedanych egzemplarzy wszystkich odsłon oscyluje w okolicach 100 milionów! Wynik, którego nie mógłby się powstydzić nikt, a jeśli chcecie się do niego przyczynić, to rzućcie okiem na najnowszą wyprzedaż, którą odpalono na eShopie, gdzie trafiły projekty z serii

Pierwsza odsłona wydana została w 1996 roku, co oznacza, że już w marcu 2021 będziemy mogli świętować równe 25 lat jej istnienia na rynku. I wygląda na to, że Capcom zamierza hucznie świętować to niemałe wydarzenie. Na nowej stronie firmy, która zawiera oferty pracy, pojawiła się jedna, która zdradza nieco planów. 

Możemy przeczytać, że zespół szuka osób do prac związanych z 25. rocznicą Resident Evil, a także do rozwoju ich najnowszego tytułu, Resident Evil 3 (2020). Zaznaczono, że ze zniecierpliwieniem wyczekuje się rozpoczęcia planowania kampanii i towarów, które mogą nawiązywać do serii. 

Warto przypomnieć, że w 2016 roku, z okazji dwóch dekad na rynku, pojawiła się cała linia produktów związanych z marką, a także gry Resident Evil Zero HDUmbrella Corps. Biorąc to pod uwagę, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że szykuje się coś specjalnego! Na ten moment możemy niestety jedynie czekać. 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/capcom-is-planning-to-commemorate-resident-evils-25th-anniversary/

Tagi: 25 Capcom resident evil Resident Evil 3 (2020)