Iza Łęcka Iza Łęcka 14.05.2020 08:44
resident evil seria
800V

Resident Evil zbliża się do 100 mln sprzedanych egzemplarzy. Capcom chwali się niesamowitymi wynikami

Capcom w ostatnim czasie zalicza sukces za sukcesem, a najnowsze wyniki najlepszych serii producenta i wydawcy tylko potwierdzają dobrą passę. Resident Evil jeszcze w tym roku może przekroczyć globalną sprzedaż 100 mln egzemplarzy.

Capcom prognozuje rekordowe wyniki i zapowiada wielkie premiery, a najnowsze plotki o nadciągających produkcjach nie pomijają przynajmniej jednej części serii Resident Evil. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona przez wydawcę i producenta, już za kilka miesięcy seria przepełniona zombiakami przekroczy 100 mln sprzedanych egzemplarzy.

Potwierdzono, że gracze na całym świecie kupili już 98 mln sztuk gier z serii Resident Evil – na koniec roku 2019 roku wynik ten opiewał na 95 mln. Najpewniej japoński potentat nie potrzebuje nowej odsłony klimatycznej serii do pobicia 100 mln, ale „najmroczniejsza odsłona” może pozwolić na jeszcze szybsze przekroczenie tego rezultatu.

IP Capcomu cieszą się entuzjastycznym przyjęciem i sporą popularnością wśród graczy, a potwierdzają to przedstawione wyniki: Monster Hunter osiągnął sprzedaż na poziomie 63 mln sztuk (dodatek Monster Hunter World: Iceborne odnotował już 5 mln), Street Fighter sprzedał się w ilości 44 mln sztuk, Mega Man to rezultat 36 mln sztuk, Devil May Cry dokładnie 22 mln, natomiast Dead Rising sprzedał się w 13 mln egzemplarzy.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/amp/2020-05-12-the-resident-evil-series-has-sold-98m-units-to-date

Tagi: Capcom dead rising Devil May Cry mega man monter hunter resident evil wyniki