Iza Łęcka Iza Łęcka 29.05.2020 10:04
dishonored 2
1471V

Dishonored powróci. Seria nie została wstrzymana

Arkane Studios długo nie precyzowało informacji o wrzuceniu serii Dishonored do szuflady. Po miesiącach milczenia otrzymaliśmy jednak pozytywną wiadomość: deweloperzy wciąż pamiętają o tym IP i planują je rozwijać.

W sierpniu 2018 roku pojawiły się niepokojące informacje dla fanów marki Dishonored. Na początku twórcy z Arkane Studios potwierdzili, że trzecia część nie powstaje, a później otrzymaliśmy wiadomość o wstrzymaniu rozwoju IP. Deweloperzy długo nie precyzowali tych słów, co utwierdzało tylko graczy w złych przeczuciach. Po dłuższym czasie milczenie zostało jednak przerwane - Dinga Bakaba, współtwórca produkcji, nawiązał do wspomnianej wypowiedzi:

„Po pierwsze, dla nas jako studia było to dziwne, bo nigdy nie robiliśmy sequela gry. To było interesujące. Ale pogłoski o wstrzymaniu IP były mocno przesadzone i zostały źle przytoczone.”

Dinga Bakaba potwierdził, że słowa sprzed lat zostały źle zinterpretowane, ale dotychczas Arkane Studios nie widziało potrzeby w wyjaśnianiu sytuacji. Deweloperzy świętują teraz 20-lecie powstania (możecie odebrać darmowe Arx Fatalis), a z tej okazji zdecydowano się nawiązać także do powrotu Dishonored.

Nie znamy konkretnego terminu, jednak poruszenie tej kwestii przez współreżysera gry może zwiastować pozytywną wiadomości dla fanów uniwersum. Obecnie Arkane Studios rozwija nowe IP, ale deweloperzy już wcześniej potwierdzili, że mogą jednocześnie pracować nad przynajmniej dwoma produkcjami.

Źródło: https://gamingbolt.com/dishonored-franchise-not-on-hold-says-developer

Tagi: arkane studios Dinga Bakaba dishonored Dishonored 3 Ricardo Bare