Iza Łęcka Iza Łęcka 29.05.2020 07:35
Sonic the Hedgehog 2
869V

Sonic the Hedgehog 2 w przygotowaniu. Paramount potwierdza kolejny film z Superszybkim Jeżem w roli głównej

Lutowe spotkanie z „szybkim jak błyskawica” nie będzie pierwszym i ostatnim. Paramount Pictures i SEGA Sammy Group potwierdzili, że powstanie kolejny film z Soniciem w roli głównej. Szykujmy się na kolejną opowieść dla całej rodziny.

O Superszybkim Jeżu i zapowiedzi jaką szykuje SEGA wspominaliśmy już kilka tygodni temu na naszym portalu. Z okazji przyszłorocznej okrągłej rocznicy 30-lecia Sonica, japoński wydawca i producent gier zapowiedział niemałe przyjemności dla sympatyków tej ikonicznej postaci. Czy więc sequel filmu jest tą niespodzianką czy jednak możemy oczekiwać jeszcze więcej dobrych wiadomości? Wiemy jedno – zapowiedziano kolejną produkcję z kultowym, niebieskim bohaterem.

Jak oficjalnie zostało potwierdzone, Sonic nadbiegnie na kolejne spotkanie z widzami. Sequelem „Sonic the Hedgehog” ponownie zajmie się Jeff Fowler, który reżyserował już pierwszą odsłonę. Scenariuszem zajmą się Pat Casey i Josh Miller, dla których to również będzie drugi projekt z Soniciem. Jak na razie brakuje wszelkich informacji dotyczących castingu czy rozpoczęcia produkcji, bowiem film znajduje się we wczesnej fazie rozwoju.

Warto przypomnieć, że „Sonic the Hedgehog” premierę miał pod koniec lutego tego roku (sprawdźcie naszą recenzję). Choć kultowa postać SEGI debiutując na wielkim ekranie nie spotkała się ze zbyt dużą przychylnością ze strony recenzentów (średnia na poziomie 64% na Rotten Tomatoes), widzowie pokochali kolejną przygodę Superszybkiego Jeża (93% na Rotten Tomatoes). Sonic zaliczył bardzo dobry start w kinach, plasując się na pierwszym miejscu wśród adaptacji gier wideo po weekendzie otwarcia. Po niepomyślnym projekcie wyglądu Jeża nie pozostało już śladu, a widzowie mogą czekać z niecierpliwością na kolejną adaptację. Przyszłoroczna rocznica byłaby wyśmienitym terminem premiery kolejnego filmu. Trzymamy kciuki za pomyślność projektu.

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/sonic-the-hedgehog-sequel-1234619356/

Tagi: paramount pictures Sega sonic Sonic the Hedgehog Sonic the Hedgehog 2