Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.02.2020 14:30
Sonic ze świetnym wynikiem box office
1036V

Sonic: The Hedgehog notuje świetnie otwarcie! Przez pierwszy weekend może przekroczyć 60 milionów

Najnowszy film kinowy traktujący o przygodach Sonica może okazać się najlepiej zarabiającą adaptacją gry w historii. Jeśli zainteresowanie się utrzyma, to zrzuci z tronu "Detektywa Pikachu".

"Sonic: The Hedgehog" bardzo szybko wywołał wokół siebie szum, choć bynajmniej nie był to szum pozytywny. Teraz jednak, po przeprojektowaniu głównego bohatera, po złym wrażeniu pozostały może małe ślady, a zainteresowanie tylko wzrosło. Wygląda na to, że film robi świetnie wyniki w kinie. 

Jak przekazuje The Hollywood Reporter, obraz odnotował aż 21 milionów dolarów przychodu w piątek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami analityków, to po weekendzie otwarcia będzie on miał na swoim koncie ponad 60 milionów, co pozwoli na zaliczenie największego otwarcia w historii adaptacji gier. Aktualnie na tronie zasiada "Detektyw Pikachu", który dobił do ponad 54 milionów dolarów

Film przebija oczywiście "Harley Quinn: Birds of Prey", które zanotowało w zeszły weekend 33 milionów, a za bieżący ma przynieść już około 20 milionów. Na trzecim miejscu w najnowszym zestawieniu uplasuje się albo "The Photographer" od Universal, albo "Fantasy Island" spod skrzydeł Sony i Blumhouse. Oba mają osiągnąć około 14-15 milionów dolarów. 

Więcej o filmie znajdziesz w naszym serwisie:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/box-office-sonic-hedgehog-digging-up-huge-60m-opening-1279545

Tagi: box office film Sonic Sonic: The Hedgehog