Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2020 03:04
The Last of Us: Part II Ellie
5748V

The Last of Us 2 na świetnej rozgrywce. Gameplay z nowej gry Naughty Dog

Naughty Dog nie zawiodło prezentując długą rozgrywkę z The Last of Us 2. Studio pokazało świeży gameplay, który przedstawia wyczekiwaną przygodę Ellie. Fani mogą zacierać rączki, ponieważ nadciąga jedna z najważniejszych gier w historii PS4.

The Last of Us Part II zbliża się wielkimi krokami. Dziennikarze mają już okazję sprawdzać grę, na kilka dni przed premierą zostaną opublikowane recenzje, deweloperzy zaproszą nas jeszcze na dwa dzienniki, ale najważniejszy pokaz gry właśnie został zakończony.

Gameplay z The Last of Us 2 na State of Play

Naughty Dog na początku pokazało serię fragmentów prezentujących wiele nowych scen, na których Ellie zapowiadała swoją misję. Trzeba przyznać, że montaż wygląda naprawdę dobrze, a ujawnione sceny w wielu momentach są krwawe. Następnie usłyszeliśmy Neila Druckmanna, który podkreślił, że przed nami 20-minutowa rozgrywka – wcześniej Naughty Dog nie decydowało się na takie pokazy, ale ze względu na okoliczności... Twórcy zdecydowali się na coś nowego.

Deweloperzy na nowym materiale pokazali zniszczone miasto, by następnie zaprezentować zróżnicowane możliwości Ellie – bohaterka może korzystać z liny, wspina się na wyznaczone miejsca, jeździ na koniu, a nawet ma okazję eksplorować lokacje na łódce.

W Seattle spotkamy dwie walczące ze sobą organizacje, z którymi Ellie będzie musiała się zmierzyć. Gracze natrafią także na wielu zróżnicowanych zarażonych, a na materiale nie zabrakło prezentacji nowych okazów. Istotnym problemem dla Ellie będą psy, które mogą wyczuć bohaterkę, ale gracze mogą teraz przykładowo chować się w trawie lub czołgać uciekając do wyznaczonego miejsca. Zainteresowani podczas walki skorzystają z dynamicznych uników, by w kolejnej chwili dosłownie wyrżnąć przeciwników – ta gra będzie naprawdę krwawa. Podczas rozgrywki otrzymamy opcję szybkiego tworzenia przedmiotów, więc ponownie będziemy zbierać różne rzeczy, by móc błyskawicznie zadbać o potrzebny sprzęt.

Na koniec reżyser i scenarzysta The Last of Us 2 zaprosił widzów na ostatni pokaz – czysty gameplay, bez przerywników i nadmiernego montażu. Tutaj Ellie ponownie miała okazję zmierzyć się z kilkoma przeciwnikami, a nawet chętnie sięgnęła po broń z tłumikiem. Tytuł Naughty Dog wygląda naprawdę świetnie i bez wątpienia dużym atutem gry będzie zniszczony świat. Podczas prezentacji zobaczyliśmy kilka urokliwych miejsc.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II