Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2020 15:07
Minecraft Dungeons
1915V

Minecraft Dungeons z bardzo nietypowym błędem. Odinstalowanie gry może wykasować całą zawartość dysku

Gracze informują o bardzo nietypowej sytuacji z Minecraft Dungeons. Usunięcie jednej wersji gry z PC może skutkować utraceniem wszystkich plików dostępnych na dysku. Twórcy już przygotowali niezbędną aktualizację.

Minecraft Dungeons trafił już do Xbox Game Pass oraz jednocześnie zadebiutował na czterech platformach. Gracze pewnie dopiero rozpoczynają wędrówkę po świecie gry w poszukiwaniu cennych przedmiotów, ale przed usunięciem produkcji z PC – warto zapoznać się z tą informacją.

Gracze natrafili na dziwną sytuację: chcąc odinstalować Minecraft Dungeons z PC, zniknęła cała zawartość dysku. Problem pojawiał się wyłącznie w jednej wersji (edycja pobrana ze strony studia), więc jeśli ściągnęliście pozycje ze sklepu Microsoftu, to nie mogliście natrafić na błąd.

Dewelopery szybko zareagowali, namierzyli problem i już wydali stosowną aktualizację. Jeśli jednak gracie na PC, sprawdźcie w opcjach, czy Wasza wersja Minecraft Dungeons to „166”. W innym wypadku lepiej przed usunięciem plików z dysku, zdecydować się na pobranie najnowszej aktualizacji.

Jeśli wciąż nie jesteście pewni, czy warto zainteresować się Minecraft Dungeons, sprawdźcie moją recenzję. Gra jest już dostępna na PlayStation 4, Xboksach One, komputerach osobistych i Nintendo Switchu.

Źródło: https://bugs.mojang.com/browse/MCL-14107

Tagi: Minecraft Dungeons Mojang Xbox Game Studios