Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2020 16:46
Steam Valve
877V

Steam z cenzurą dla Chin. Wyciekły informacje o specjalnej wersji platformy Valve

Valve opracowuje specjalną wersję Steam, która zawiera kilka istotnych różnic względem znanej nam platformy. Szczegóły ocenzurowanej wersji przeznaczonej na chiński rynek zostały opublikowane w Sieci i ujawnione szczegóły są naprawdę ciekawe.

Specjalna wersja Steam przygotowana na chiński rynek znajduje się w produkcji od 2018 roku, jednak dopiero teraz pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące nowego klienta. Steam China jest wciąż niedostępny dla zainteresowanych, a nawet nie znamy jego specyfikacji, ale WIN.gg zajęło się analizą ostatniej aktualizacji platformy przygotowanej przez Valve i wśród danych zostały dodane szczegóły „Steam China”.

Gracze z Chin zostaną na początku powitani komunikatem z Demokratycznej Republiki Chin (DPRC), który zachęca do „bojkotu szkodliwych gier”, odrzucenia piractwa i grania z odpowiednim umiarem. Informacja wyświetla się przez pięć sekund przed startem każdej produkcji.

Zmianę przeszły także profile użytkowników, ponieważ Steam China zmienia wszystkie pseudonimy na Steam ID i awatary są zastąpione standardową grafiką ze Steam (znak zapytania). Użytkownicy mogą podobno otrzymać swoje pseudonimy i zdjęcia, ale dopiero po odpowiedniej weryfikacji.

W Chinach istnieją konkretne restrykcje dotyczące grania w gry, więc WIN.gg nie mogło uruchomić CS:GO i Doty 2, ponieważ próbowano włączyć produkcje w nieodpowiednich godzinach. W zeszłym roku pisałem o „godzinie policyjnej”, którą muszą przestrzegać gracze z tego kraju i jak widać Steam automatycznie blokuje rozgrywkę o „złej” porze dnia.

Należy przy tym zaznaczyć, że blokady mogą być włączane nie tylko na godziny, ale także na poszczególne gry, bo choć CS:GO i Dota 2 nie działały w wyznaczonym terminie, to WIN.gg mogło odpalić inne pozycje.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu na europejski Steam w końcu trafił Gwint, a już wkrótce zagramy w Sea of Thieves.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/05/25/steam-china-alpha-game-limits/

Tagi: chiny steam Valve