Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2020 11:24
Gwint Geralt i Ciri
746V

Gwint trafił na Steam!

Wielka karcianka CD Projekt RED w końcu trafiła na Steam. Większa dostępność to możliwość dotarcia do szerokiego grona graczy i zwiększenia popularności gry. Gwint jest teraz dostępny na platformie Valve.

Gwent: The Witcher Card Game właśnie zadebiutował na Steamie. Choć CD Projekt RED nie pokusił się jeszcze o oficjalną wiadomość, gracze już teraz mogą pobierać karciankę stworzoną w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł w przypadku wersji na PC był dotychczas dostępny wyłącznie na GOG-u.

Gwint na Steam

CD Projekt RED zapomniał już o wydaniu na konsole, całe zainteresowanie poświęcając rozwijaniu rozgrywki na urządzeniach mobilnych. Zgodnie z ostatnimi informacjami, deweloperzy skupiają się przede wszystkim na werskach PC + iOS/Android.

Choć pierwotnie tytuł był dostępny wyłącznie na platformie twórców, premiera na Steamie może tylko pomóc polskiej karciance, która musi mierzyć się z kolejnymi rywalami. W kwietniu informowaliśmy o debiucie Legends of Runeterra - tytuł RioT Games mógł skutecznie skłonić CD Projekt RED do wrzucenia swojej gry na platformę Valve, zwiększając liczbę potencjalnych graczy.

Pomimo że polscy deweloperzy kończą obecnie prace nad Cyberpunkiem 2077, zespół odpowiedzialny za rozwój Gwinta wciąż prężnie realizuje kolejne zadania – w ubiegłym miesiącu ujawniony został fabularny dodatek.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1284410/GWINT_Wiedmiska_Gra_Karciana/

Tagi: CD Projekt RED Gwent: The Witcher Card Game steam valve