Iza Łęcka Iza Łęcka 22.05.2020 10:05
Minecraft Dungeons Mojang
1553V

Minecraft Dungeons z pierwszymi recenzjami. Jak IP poradziło sobie w nowym wydaniu?

Czy Minecraft Dungeons podąży drogą pierwszej gry studia Mojang i osiągnie globalny sukces? Choć nie wszystkie redakcje zdecydowały się podzielić wrażeniami, poznaliśmy już pierwsze opinie o nowej grze spod szyldu tego znanego IP.

Microsoft w ostatnich dniach potwierdził znakomitą dyspozycję Minecrafta, a Mojang przeszło drobną wizerunkową zmianę, która ma stanowić potwierdzenie rozwoju studia i zajęcia się wieloma produkcjami. Jedną z najnowszych gier jest Minecraft Dungeons, który zadebiutuje już w przyszłym tygodniu.

Choć minęło embargo, tylko niektóre redakcje postanowiły podzielić się swoimi opiniami. Kody na produkcję zostały dostarczone dopiero w tym tygodniu, a część dziennikarzy najpewniej planuje dogłębnie sprawdzić end-game przed wydaniem ostatniego werdyktu. Przedstawiamy Wam jednak pierwsze oceny.

Redakcja WindowsCentral zachwala satysfakcjonującą walkę, doskonałą wydajność i optymalizację, tonę sprzętu do zebrania oraz sferę audiowizualną. Recenzent podkreśla, że fabularny wątek skończymy w około 4-6 godzin. Później rozpoczyna się faktyczna rozgrywka, ponieważ gracze mogą powrócić do wcześniej odwiedzonych obszarów i zdobyć coraz to potężniejsze nagrody. Tytuł jest porównywany z Monster Hunter World, w którym jesteśmy zachęcani do walki z wcześniej pokonanymi rywalami coraz okazalszymi nagrodami. W Minecraft Dungeons sytuacja jest analogiczna: gra posiada szereg poziomów trudności, które faktycznie sprawiają, że rywale nie odpuszczają.

Wskazana wyżej mechanika może jednocześnie sprawić, że część graczy szybko zaprzestanie dalszego poznawania produkcji. Choć ekipa Mojang oferuje solidne podstawy osadzone w uniwersum o globalnej popularności, rozgrywka została oparta na powtarzaniu zabawy. Minecraft Dungeons mogą docenić sympatycy kooperacji: misję zrealizujemy w zespole składającym się nawet z czterech śmiałków

Minecraft Dungeons – pierwsze oceny

  • PowerUp! - 9.3 / 10.0
  • Windows Central - 9.0 / 10.0
  • Gamerheadquarters - 8.5 / 10.0
  • Destructoid - 8.0 / 10.0
  • TrueAchievements - 8.0 / 10.0
  • PCGamesN - 7.0 / 10
  • Spaziogames - 7.0 / 10.0

Nasza recenzja Minecraft Dungeons zawita na portalu najpewniej w weekend. Sprawdźcie gameplay

Tagi: Minecraft Dungeons Mojang Xbox Game Studios