Iza Łęcka Iza Łęcka 18.05.2020 11:54
mojang minecraft
3677V

Twórcy Minecrafta przeszli drobną transformację. Teraz skupiają się na wielu produkcjach

Studio Mojang możemy kojarzyć między innymi z Minecrafta. W weekend jednak twórcy poinformowali o rebrandingu firmy, która obecnie rozproszona jest między kilka zespołów na całym świecie. W opracowaniu jest za to sporo nowych produkcji.

Mojang zaczynało jako małe, niezależne studio liczące kilkadziesiąt osób. Po ogromnym sukcesie Minecrafta, w 2014 roku Microsoft kupił zespół za 2,5 mld dolarów i rozpoczął rozwijanie gry. Teraz, kiedy jesteśmy coraz bliżej premiery Minecraft Dungeons (sprawdźcie naszą zapowiedź), zespół przeszedł drobną zmianę, która będzie wyrazem rozwoju i pracy nad kolejnymi projektami.

Główna siedziba studia niezmiennie znajduje się w Szwecji (Sztokholm), ale Mojang posiada także pracowników w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Thomas Wiborgh, szef komunikacji, w oficjalnej wiadomości podkreślił, że od 2009 roku sporo się zmieniło, a zespół swoją działalność rozszerzył na różne miejsca na świecie, pracując nad wieloma tytułami.

„Po Minecraft Earth i Minecraft Dungeons planujemy film fabularny, przygotowujemy epicki show na żywo i bawimy się pomysłami na zupełnie nowe gry. Na całym świecie jest też kilka zespołów, które są częścią Mojangu. To one dzięki swojemu geniuszowi, stały się inspiracją dla naszej nowej nazwy.”

Mojang zyskało nową nazwę Mojang Studios, a przyszłość ekip deweloperów stoi pod znakiem prezentacji zróżnicowanych produkcji. Nie ulega wątpliwości, że uniwersum Minecrafta będzie dalej rozwijane, ponieważ IP posiada światowy zasięg i popularność – w maju 2019 roku Microsoft potwierdził sprzedaż 176 mln egzemplarzy Minecrafta, a we wrześniu informowano o ponad 112 mln graczy, którzy w każdym miesiącu logują się na serwerach. Możemy podejrzewać, że obecnie wyniki jeszcze bardziej poszybowały w górę.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/minecrafts-developer-mojang-has-rebranded-to-reflect-multiple-studios/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft Mojang Mojang studios