Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 22:00
Bayonetta 3
418V

Bayonetta 3 nie została anulowana. Hideki Kamiya zaprzecza plotkom

PlatinumGames postanowiło skomentować ostatnie doniesienia dotyczące anulowania Bayonetta 3. Twórcy wciąż pracują nad nową przygodą opracowywaną na zlecenie Nintendo. Obawy graczy nie są jednak bezpodstawne.

Bayonetta 3 to jedna z produkcji, która została zapowiedziana w złym momencie. Twórcy nie byli gotowi na prezentowanie materiałów z gry i opowiadanie o projekcie, więc w zasadzie od miesięcy nie otrzymaliśmy jakichkolwiek szczegółów na temat pozycji.

W czerwcu ubiegłego roku deweloperzy zapewnili, że Bayonetta 3 powstaje bez opóźnień, ale w kolejnych miesiącach ponownie nie słyszeliśmy o tytule. W dodatku PlatinumGames nie zaprezentowało nawet jednego, konkretnego zwiastuna przygody.

To właśnie z tego powodu w Sieci pojawiły się pogłoski, według których Nintendo mogło zrezygnować z projektu, a najnowsza Bayonetta trafiła do kosza. Sytuację postanowił skomentować Hideki Kamiya, który podkreśla ponownie – gra powstaje.

Deweloper zaznaczył, że mamy „wyrzucić wszystkie obawy”, ponieważ zespół „nadal ciężko pracuje” i produkcja w żaden sposób nie została odwołana. Mamy po prostu dać PlatinumGames czas na zrealizowanie wizji.

Źródło: https://nintendoeverything.com/platinumgames-bayonetta-3-not-cancelled-take-any-concerns-you-have-and-throw-them-out-the-window/

Tagi: Bayonetta 3 Nintendo platinum games