Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2020 14:03
Silent Hill ps5
988V

Silent Hill na PS5 może zostać ujawniony w czerwcu. Cory Barlog chciałby zająć się IP

Powracają plotki dotyczące pełnego odświeżenia marki Silent Hill. Według najnowszych doniesień, gra może zostać zaprezentowana już w przyszłym miesiącu, a w międzyczasie w sprawie IP wypowiedział się twórca God of War, który chciałby zająć się stworzeniem nowej odsłony serii.

Plotki o powrocie marki Silent Hill pojawiają się od wielu miesięcy. Sony ma podobno pokazać pełny reboot, który jest rozwijany przez wewnętrzne studio japońskiej korporacji. Firma jednak wciąż nie potwierdziła wiadomości i nie zaprosiła graczy na stosowny pokaz. Zamiast tego pojawiają się kolejne plotki.

AestheticGamer, który udowodnił swoje kontakty z między innymi deweloperami Resident Evil, postanowił tym razem wypowiedzieć się na temat Silent Hilla. Jego zdaniem nowa gra Konami może zostać ujawniona już w przyszłym miesiącu – informator otrzymał „bardzo solidne” dowody. AestheticGamer wspominał, że gra może zostać zaprezentowana w ciekawy sposób, jednak o samym tytule nie wie nic, więc trudno mu wypowiedzieć się na temat stylu lub skali. Jedno jest pewne: „niezależnie od przypuszczeń zobaczymy [grę] wcześniej niż później”.

AestheticGamer przedstawił również dokładniejsze informacje:

  • W 2018 roku Konami szukało dwóch zespołów do prac nad rebootem oraz epizodyczną opowieścią. Informator otrzymał wiadomość z dwóch źródeł.
  • Pod koniec 2019 roku bliski przyjaciel z Japonii potwierdził AestheticGamerowi, że powstaje Silent Hill. Prace nad tytułem rozpoczęły się na początku 2019 roku.
  • Według jego informacji, japoński oddział Sony przygotowuje grę, która trafi wyłącznie na PS5. Reżyserem jest Keiichiro Toyama, kompozytorem Akira Yamaoka, a Masahiro Ito przygotowuje grafikę.
  • Sony nie kupuje IP, to nie jest remake.
  • Gra nie jest w żaden sposób powiązana z Hideo Kojimą.
  • To „miękki reboot”, który został przygotowany w taki sposób, by móc zostać odebrany jako pierwsza część serii.
  • Gra jest grywalna i posiada demo, które ma zostać zaprezentowane po pokazie.

Gracze dostrzegli także ciekawostkę. Jak wiadomo Cory Barlog jest bardzo aktywny na Twitterze i tym razem twórca God of War odpowiedział na post redakcji GameSpot. Dziennikarze zaprosili graczy do małej zabawy: zainteresowani mogli wybrać jedno z czterech z IP, które chcieliby odświeżyć:

Chcielibyście zobaczyć Silent Hilla od Barloga?

Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-silent-hill-ps5-reveal-could-happen-next-month-says-leaker/

Tagi: konami ps5 silent hill sony