Iza Łęcka Iza Łęcka 21.05.2020 09:22
The Last of Us 2 Ellie
4262V

The Last of Us 2 jest ogromne. Za pierwszym razem nie zobaczymy wszystkiego

The Last of Us 2 nie będzie trzymać graczy za rączkę poprzez całą historię. Naughty Dog stworzyło gigantyczny świat, w którym możemy natrafić na dodatkowe opowieści czy kolejnych wrogów, a doświadczenie całej zawartości będzie wymagało kilkukrotnego ukończenia produkcji.

Wczoraj Naughty Dog opublikowało najświeższy materiał, podczas którego nie tylko zaprezentowano nowe mechaniki rozgrywki, ale również potwierdzono kolejne szczegóły gry. Zespół pod przewodnictwem Neila Druckmanna oprócz przygotowania rozbudowanej, emocjonującej historii, pokusił się o wypełnienie świata gry wieloma dodatkowymi wydarzeniami.

Anthony Newman potwierdził, że zespół znacząco rozbudował otwarte lokacje. W rezultacie w świecie gry znajdziecie dodatkowe historie, grupy przeciwników czy też całe sekwencje skryptowe, które można przegapić.

The Last of Us: Part II zostało na tyle obładowane zawartością, że na niektóre "smaczki" gracze mogą nigdy nie natrafić. Jeśli jednak będą eksplorować mapę, to odkryją pewne elementy, które poszerzą ich doświadczenie i podbudują pozytywny odbiór.

Już podczas jednej z wcześniejszych rozmów z IGN Neil Druckmann potwierdził, że na graczy czeka wiele dodatkowych aktywności, ale wszystko jest opcjonalne. Podczas rozgrywki możemy zapoznać się z pobocznymi opowieściami, co w żaden sposób nie jest to wymagane. Podkreślono również, że ekipa Naughty Dog włożyła wiele wysiłku, by wymienione, dodatkowe elementy były płynnie zintegrowane z całym tytułem.

Istotną rolę w grze odegra także crafting - przez całą rozgrywkę będziemy podejmować wiele wymagających decyzji , które będą miały znaczenie w dłuższej perspektywie. Ellie może nauczyć się wielu umiejętności, rozwinąć niektóre bronie, ale wszystkiego nie wykonamy za jednym przejściem.

Już wcześniej PlayStation Store zdradziło, że The Last of Us 2 będzie zajmować przynajmniej 100GB, co w pewien sposób potwierdza skalę tytułu.

Źródło: https://www.ign.com/articles/the-last-of-us-part-2-you-likely-wont-see-everything-in-one-playthrough

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II