Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.02.2020 10:09
System Shock 3
982V

System Shock 3 prawdopodobnie skasowany. Wielkie zwolnienia w OtherSide

Jeszcze w październiku 2019 roku Warren Spector i ekipa OtherSide twierdzili, że System Shock 3 zapewni nam najwyższą jakość. Z projektem są jednak bardzo duże problemy.

Warren Spector twierdził jeszcze w październiku 2019 roku, że System Shock 3 zapewni najwyższą jakość, godną poprzednich odsłon kultowej serii. Niestety okazuje się, że raczej nic z tego nie wyjdzie.

Wiadomo już, że prawie cały zespół OtherSide został zwolniony. W studiu nie pracuje już scenarzysta, reżyser, główny programista, dyrektor designu, główny artysta projektu i wielu innych ludzi. Potwierdzają to informacje z profili LinkedIn rzeczonych osób.

Zwolnienia w OtherSide potwierdziła Sam Laungkhot:

"Kłamałabym, gdyby twierdziła, że nie jestem zaniepokojona przyszłością studia. (...) Grałam już w wewnętrzne demo System Shock 3 i wiem, że ekipa z Austin robiła co mogła w ostatnich miesiącach, by wypracować zachwycający projekt. To smutne, że tylu zdolnych deweloperów nie ma pracy po tak ciężkim okresie" - napisała Sam Laungkhot z OtherSide.

Ostatnie materiały z System Shock 3 mogliśmy oglądać we wrześniu 2019 r. Niestety wygląda na to, że prace nad produkcją nie będą już kontynuowane. Czekamy teraz na oficjalne informacje od OtherSide Entertainment na ten temat.

Warto sprawdzić:

Tagi: OtherSide Entertainment System Shock 3