Iza Łęcka Iza Łęcka 15.05.2020 12:23
Dreams Unreal Engine 5
2147V

Demo PS5 z Unreal Engine 5 odtworzone w Dreams. Niesamowity pokaz możliwości edytora

Dreams nadaje się już nie tylko do odtwarzania produkcji z PlayStation 4 czy starszych konsol. Jeden z sympatyków edytora postanowił wziąć na warsztat najnowszą demonstrację Unreal Engine 5, przenosząc jedną ze scen z pokazu możliwości PS5 wprost do gry Media Molecule.

Dreams systematycznie zaskakuje widowiskowymi projektami, na których gracze przedstawiają niezwykłe efekty kilkugodzinnych prac lub odtwarzają inne gry. Tylko kwestią czasu było, gdy kreatywni sympatycy tytułu zajmą się przenoszeniem na poletko Dreams produkcji z nowej generacji - a namiastkę tego możemy już zobaczyć.

Zanim otrzymamy konkretne prezentacje, jeden z graczy odtworzył fragment pokazu Epic Games. W tym tygodniu producenci przedstawili szerokiej publiczności możliwości Unreal Engine 5, pokazując rozgrywkę w czasie rzeczywistym na PS5. Pokaz wywołał spore poruszenie, nie brakowało komentarzy nawet ze strony Microsoftu.

Obecnie możemy sprawdzić jak odtworzenie jednej ze scen wygląda w Dreams. Twórca na początku prezentuje znaną jaskinię, by później otworzyć edytor i rozpocząć dalszą modyfikację materiału. Na pewno pokazane efekty wymagają wiele wprawy w obsłudze edytora, ale musicie przyznać, że deweloperzy Media Molecule zapewnili produkcję, przy której gracze nie tylko znakomicie się bawią, ale dają upust swojej kreatywności i możliwościom. 

Źródło: https://www.psu.com/news/unreal-engine-5-ps5-tech-demo-recreated-in-dreams/

Tagi: Dreams Media Molecule Sony Interactive Entertainment