Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2020 16:03
Unreal Engine 5
2239V

Microsoft chwali Unreal Engine 5 i czeka na prezentację możliwości na „najpotężniejszej konsoli na świecie”

Epic Games za sprawą demonstracji możliwości PS5 zaprezentowało Unreal Engine 5 i przedstawiciele korporacji chwalili next-genową konsolę Sony. Prezentację postanowił skomentować Aaron Greenberg, którego słowa mocno zaskakują.

Nie mogliśmy wczoraj narzekać na brak ciekawych wiadomości. Epic Games pokazało Unreal Engine 5 i dzięki prezentacji zobaczyliśmy możliwości PS5. Wydarzenie Summer Game Fest skomentował nawet Phil Spencer, który podkreślił, że wiele zespołów Microsoftu pracuje na silniku Epica – Hellblade 2 powstanie właśnie na UE5.

Na informację swojego szefa odpowiedział Aaron Greenberg, kierownik ds. marketingu Xbox, który również jest pod wrażeniem możliwości Unreal Engine 5:

„Super imponujące i można sobie tylko wyobrazić, jak będzie wyglądał nowy silnik Unreal 5 na najpotężniejszej konsoli na świecie”

Slogan „najpotężniejsza konsola w historii” był wykorzystywany przez Microsoft po premierze Xboksa One X, ale teraz raczej przedstawiciel Microsoftu nie wspomina o aktualnej generacji. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że dotychczas korporacja z Redmond wspominała o „najpotężniejszym Xboksie w historii” mówiąc o Xboksie Series X... Jak widać czasy się zmieniają.

Źródło: Twitter: aarongreenberg

Tagi: Aaron Greenberg Microsoft xbox xbox series x