Iza Łęcka Iza Łęcka 13.05.2020 10:15
Call of Duty Warzone
2639V

Call of Duty: Warzone walczy z oszustami. Wymagana podwójna weryfikacja SMS

Twórcy Call of Duty: Warzone nie chcą widzieć oszustów na arenie swojego Battle Royale. Wczoraj została uruchomiona podwójna weryfikacja SMS, dzięki której każdy gracz na PC będzie zmuszony do przypisania swojego numeru do profilu. Tym samym nieuczciwi gracze stracą możliwość szybkiego zakładania nowego konta.

Twórcy Call of Duty: Warzone zamierzają rozwijać grę przez wiele kolejnych miesięcy, pracując już nad wersją na konsole nowej generacji, dlatego też starają się pod wieloma względami ograniczać liczbę oszustów na serwerach. Kolejnym etapem walki z cheaterami jest podwójna weryfikacja SMS.

Nowe zabezpieczenie jest wymagane na PC dla osób, które grają w Call of Duty: Warzone w wersji free-2-play. Użytkownicy Call of Duty: Modern Warfare nie muszą łączyć swojego konta ze smarfonem. Poprzez dodatkową weryfikację, twórcy chcą wyeliminować osoby, które korzystają chociażby z aimbotów, a blokada konta w żaden sposób ich nie zniechęca, gdyż dotychczas łatwo mogli stworzyć kolejne. Od teraz owa praktyka zostanie zablokowana.

Studio podkreśla, że podwójna weryfikacja ma zabezpieczyć konta graczy. Nikt jednak nie powinien mieć wątpliwości, że jednym z celów takiego zabezpieczenia jest walka z oszustami na serwerach BR.

Infinity Ward wciąż rozwija zeszłoroczne Call of Duty: Modern Warfare oraz Call of Duty: Warzone, ale pamiętajcie, że premiera tegorocznej edycji Call of Duty jest niezagrożona. Activision już za niedługo powinno pokusić się o oficjalną zapowiedź gry.

Źródło: Twitter: InfinityWard

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward