Iza Łęcka Iza Łęcka 04.05.2020 07:00
Call of Duty Warzone trójki
2141V

Call of Duty: Warzone z pełną premierą na PS5 i Xbox Series X. Wsparcie i rozwój na lata

Call of Duty: Warzone jest pozycją, na którą Activision ma szeroko zakrojone plany. Zespół poddaje ciągłemu opracowaniu nowe tryby, kolejne bronie, a także szykuje się specjalna aktualizacja dla PS5 i Xboksa Series X. W trakcie następnych lat BR będzie trzecim filarem Call of Duty.

Seria Call of Duty systematycznie otrzymuje nowe produkcje, jednak w przypadku Call of Duty: Warzone mówimy o rozwoju poprzez następne lata. Gra będzie wykorzystywać elementy nowych tytułów łącząc różne marki COD (Modern Warfare, Black Ops), natomiast Warzone pozostanie jedyną stałą częścią.

Pomysł na Call of Duty: Warzone zdradził Taylor Kurosaki, reżyser narracji z Infinity Ward, który zdecydowanie zaznaczył, że na rynku będą stale pojawiać się nowe odsłony Call of Duty, ale Warzone będzie tylko jeden. Do dalszej zabawy mają zachęcić graczy nowe, stale aktualizowane treści – wszystko zostanie połączone z częściami „premium”, czyli dużymi grami oferującymi kampanię, tryby multiplayer, zombie lub misje spec ops.

Dla zespołów Activision rozpoczyna się niezwykle wymagający okres, kiedy to będzie trzeba ze sobą stale współpracować, by nieustannie dbać o nową zawartość, rozwijając grę w należyty sposób i na najwyższym poziomie. Mówi się nawet, iż w opracowaniu jest już Call of Duty: Warzone dla PS5 i Xboksa Series X – choć obie konsole otrzymają Wsteczną Kompatybilność, wiele wskazuje na to, że deweloperzy zadbają o aktualizację, by wykorzystać moc nowych platform.

Amos Hodge, dyrektor kreatywny Raven Software, potwierdził prace nad zupełnie nowym trybem. Od jakiegoś czasu jego zespół skupia się nad nowym sposobem rozgrywki, lecz gracze mogą także liczyć na zmiany map czy też nowy loot.

Już w ubiegłym tygodniu deweloperzy udowodnili, że stawiają na satysfakcję graczy, starając się reagować na informacje zwrotne. Po negatywnym przyjęciu nowego kontraktu, zespół szybko usunął go z gry.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/warzone-will-connect-other-call-of-duty-brands-in-the-future-says-writer

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward