Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2020 13:59
Bohater Assassin’s Creed Valhalla
2094V

Assassin’s Creed Valhalla pozwoli poznać prawdę o legendzie. Niemiecki Uplay zdradził fabularne DLC

Jeszcze nie widzieliśmy pierwszej, konkretnej rozgrywki z Assassin’s Creed Valhalla, a już wiemy, na jaką misję wyruszą najwięksi fani gry. Niemiecki Uplay zdradził informację, która nie została przedstawiona przez inne sklepy francuskiego producenta i wydawcy.

Ubisoft wciąż nie zaprezentował czystej rozgrywki z Assassin’s Creed Valhalla, ale studio odpowiedziało na zarzuty graczy. Możemy podejrzewać, że firma pokaże grę podczas swojej prezentacji nowych tytułów zmierzających na rynek w następnych miesiącach, jednak mimo to już teraz wiemy, nad jakim DLC pracują deweloperzy studia.

Jak wiadomo Ubisoft przygotował zróżnicowane wersje Assassin’s Creed Valhalla i edycja Ultimate zawiera Przepustkę Sezonową, która zaoferuje dodatkową misję. W polskich sklepach zawartość została przedstawiona następująco:

„Daj się wciągnąć w Misję Fabularną dostępną od dnia premiery.”

Zupełnie inaczej drugie zdanie wygląda w niemieckim Uplay, gdzie przedstawiciele sklepu podkreślają, na co możemy się szykować:

„Zawiera Misję Fabularną: The Legend of Beowulf. Odkryj okrutną prawdę kryjącą się za legendą.”

Jak wiadomo „Beowulf” to epicki poemat heroiczny, który jest jednym z najstarszych dzieł staroangielskiej literatury. Do około 1000 roku był przekazywany jedynie w formie ustnej, a dopiero później został zapisany. W pierwszej części dzieła tytułowy bohater pomaga królowi Duńczyków i zabija straszliwego potwora Grendela. W drugiej wraca w swoje rodzinne strony i sam zasiada na tronie, a po 50 latach panowania musi zmierzyć się ze smokiem.

Pierwsze DLC do Assassin’s Creed Valhalla przedstawi „prawdę” na temat tej historii, więc możemy liczyć, że to właśnie nasz bohater stanie u boku Beowulfa lub będzie musiał się z nim zmierzyć.

W Sieci nie brakuje głosów, według których wciąż nie widzieliśmy gameplayu, a już wiemy, co nas czeka w DLC.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/assassins-creed-valhalla-first-dlc-the-legend-of-beowulf-leaked.202572/

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla ubisoft