Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.05.2020 11:55
Drug Dealer Simulator
753V

Drug Dealer Simulator i Postal Redux na konsolach! Polska firma powołuje studio do gier o "tematyce ulicznej"

Już w kwietniu szef Movie Games S.A. mówił o tym, że chce, by Drug Dealer Simulator wylądował na konsolach. Otrzymaliśmy właśnie pierwsze konkretne informacje na ten temat.

Movie Games pochwaliło się w najnowszym komunikacie, że w zaledwie 2 tygodnie od premiery Drug Dealer Simulator tytuł rozszedł się w nakładzie ponad 100 tysięcy kopii.

Drug Dealer Simulator na PS4 i XOne

Ten wynik pewnie znacząco się niedługo podniesie, bo już powstają konwersje Drug Dealer Simulatora na konsole. Movie Games ogłosiło, że za przeniesienie gry odpowiada studio MD Games. Tytuł trafi na PS4 oraz Xbox One.

MD Games zajmuje się też aktualnie tworzeniem konsolowej wersji Postal Redux. Produkcja z 2016 roku zmierza na Switch, PS4 oraz XOne.

Studio do gier o tematyce ulicznej

Movie Games zamierza również w związku z wielkim sukcesem Drug Dealer Simulatora pracować nad kolejnymi grami w podobnym stylu. Chodzi o produkcje o "tematyce ulicznej" - jak ujęła to spółka w komunikacie. W celu tworzenia takich tytułów uformowane zostało studio True Games, którego inwestorami zostali m.in. raperzy Sokół oraz Małolat. Małolat już wcześniej brał udział w kampanii promocyjnej Drug Dealer Simulatora.

"Drug Dealer Simulator to świetna produkcja, która powinna zagościć również wśród graczy konsolowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy działać nad portingiem tej gry. Jest to również kolejny bardzo jakościowy projekt w naszym portfolio. Od niedawna pracujemy również nad portingiem Postal Redux, znakomicie przyjętego przez graczy remake’u pierwszej części kultowej serii Postal – powiedział Radosław Mrowiński, prezes MD Games".

Prezes Movie Games chwalił się wcześniej, że firma jest doskonale przygotowana na wymóg pracy zdalnej, w trakcie pandemii.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20200511/drug-dealer-simulator-od-movie-games-trafi-na-konsole

Tagi: Drug Dealer Simulator polska postal postal redux