Postal Redux

Postal Redux

7,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.1
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Running With Scissors
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
5.5 godzin
Premiery
Świat:
20.05.2016
Europa:
20.05.2016
Producent:
Running With Scissors
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
5.5 godzin
Premiery
Świat:
20.05.2016
Europa:
20.05.2016

Recenzja redakcji

Postal Redux - recenzja gry. "Błogosławieni niech będą potulni, bo są łatwym celem"
6.0
Postal Redux - recenzja gry. "Błogosławieni niech będą potulni, bo są łatwym celem"
NS PC PS4

Postal Redux - opis gry

Postal Redux to strzelanina z widokiem izometrycznym wyprodukowana i wydana przez amerykańskie studio Running With Scissors. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, OS X) oraz Nintendo Switch. Postal Redux zmodyfikowana wersja pierwszego Postal, który ukazał się w sprzedaży w 1997 roku.

Gra opiera się na tych samych założeniach co pierwowzór sprzed 19 lat. Wcielamy się tu w gościa, który traci panowanie nad sobą (od powiedzenia “going postal”) i zaczyna rzeź. Minimalistyczna narracja (pojawiające się między poziomami fragmenty dziennika naszego podopiecznego) nie odpowiada wprost dlaczego tak się dzieje, ale jedną z teorii głosi, że w mieście mogła zostać rozpuszczona jakaś substancja wpływająca na umysły mieszkańców.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Postal nie walczymy ani z kosmitami, ani z demonami, ani nawet ze złymi ludźmi. Możemy eliminować wszystkich jak leci - nawet wzorowych, nieuzbrojonych obywateli (nie oznacza to jednak, że nikt nie chce nas powstrzymać; wręcz przeciwnie). Rzecz polega na tym, aby ‘upolować’ określoną liczbę nieszczęśników, co pozwoli odblokować przejście do kolejnej planszy. Tych jest łącznie szesnaście i w trakcie ich przechodzenia odwiedzimy różne zakątki miasta i jego okolice. Tu też pojawiają się pewne różnice pomiędzy Redux i oryginałem. Po pierwsze, na niektórych planszach zmienił punkt startowy. Po drugie, teraz trzeba odszukać wyjście a nie wcisnąć F1. Po trzecie, pojawiły się nowe miejscówki: Carnival (z klaunami jako przeciwnikami) oraz The End (zamiast szkoły podstawowej).

Arsenał jest niemalże ten sam, choć tu i ówdzie Running With Scissors zmieniło działanie niektórych broni, np. karabin maszynowy nie ma już nieograniczonego zasięgu. Doszła także jedna nowa pukawka - rewolwer.

Nowy w Redux jest ponadto tryb Rampage Mode, w którym otrzymujemy punkty za eliminowanie kolejnych rzesz nieszczęśników. Zdobycz punktowa jest wyższa jeśli, dla przykładu, używamy wielu broni, a nie tylko jednej. Akcja w Rampage Mode toczy się na zmodyfikowanych planszach z kampanii.

Ponadto twórcy przygotowali nowe zakończenie.

Wideo - Postal Redux

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper