Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.04.2020 11:10
Drug Dealer Simulator
770V

Pandemia sprzyja polskiemu Movie Games. Wyraźny wzrost przychodów i Drug Dealer Simulator na konsolach

Pisaliśmy już o wielkim sukcesie Drug Dealer Simulator, czyli najnowszej produkcji Movie Games S.A. Polska firma chwali się jednak, że obserwuje wielki wzrost sprzedaży w całym swoim portfolio gier.

Movie Games chwali się dużym zwiększeniem zainteresowania swoimi grami w ostatnich miesiącach. W wywiadzie dla serwisu Mambiznes prezes polskiej firmy podkreśla, że dłuższe przebywanie ludzi w domach, w związku z pandemią, nakręciło sprzedaż w cyfrowej dystrybucji. Wyniki Movie Games wg Mateusza Wcześniaka podskoczyły o 30%. Wg prezesa Movie Games branża gier tylko zyskuje na panującej obecnie pandemii.

Pozostawanie w domach zachęca do zakupów cyfrowych

"Branża gamingowa nie cierpi obecnie z powodu pandemii. Wręcz przeciwnie, zastosowany w wielu krajach lockdown powoduje, że ludzie spędzający więcej czasu w domu chętniej sięgają po gry. Nasze przychody na wydanym już portfolio gier rzeczywiście wzrosły o około 30 proc. Gry to relatywnie tania rozrywka, która powinna zyskiwać w czasie całego kryzysu, bo jest dostępna praktycznie dla każdego".

Co ważne - Mateusz Wcześniak zapowiedział, że Movie Games (a dokładniej pracujące dla niego studio) zajmuje się obecnie konwertowaniem Drug Dealer Simulatora na konsole. Gra, która cieszy się wielkim zainteresowaniem (sprzedano już ponad 55 tysięcy kopii) doczeka się też wydania dodatków.

Mateusz Wcześniak zaznaczył też, że obostrzenia związane z koronawirusem praktycznie w ogóle nie zaszkodziły w działaniu deweloperów zatrudnianych przez firmę.  Movie Games i tak już wcześniej bazowało głównie na pracy zdalnej.

"W przypadku firmy składającej się z wielu studiów indie jakim jesteśmy praca zdalna nie stanowi problemu. Jest ona niejako wpisana w nasze DNA. . Cieszę się, że praca w 100 proc. z domu nie ma dosłownie żadnego wpływu na efektywność".

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/czasie-zarazy-sprzedaja-gry-swieze-buleczki-przychody-wzrosly-o-30-proc-99501

Tagi: Drug Dealer Simulator movie games polska