Iza Łęcka Iza Łęcka 04.05.2020 11:14
dirt 5 teaser
1288V

Dirt 5 nadciąga? Codemasters przygotowuje na „coś innego”

Codemasters może szykować się do ujawnienia nowej odsłony serii Dirt. Kierując podziękowanie dla sympatyków serii za wsparcie, poinformowano o przygotowywaniu na kolejny rozdział serii. Szykuje się odświeżenie serii?

Codemasters w ubiegłym roku zagwarantowało graczom Dirt Rally 2.0, choć w powietrzu może już wisieć powrót do głównej serii. W ostatniej wiadomości skierowanej do entuzjastów marki, twórcy podziękowali za ogromne wsparcie i choć podkreślono, że nie możemy już liczyć na dodatkowe sezony, deweloperzy pracują jeszcze nad „kilkoma drobnymi aktualizacjami i niespodziankami”. Przypomnijmy, że Dirt Rally 2.0 niedawno otrzymało duże rozszerzenie, a w planach są jeszcze codzienne, tygodniowe oraz miesięczne wyzwania.

Studio potwierdziło również posiadanie oddzielnego zespołu, który już wkrótce przedstawi nowy projekt. Pomimo prac nad obecną grą, w międzyczasie rozwijano również inne plany, na ujawnienie których nadszedł dogodny czas. Nie będzie to na pewno pozycja z podtytułem „Rally” – otwarcie mówi się o przeniesieniu rozgrywki na wyższy poziom, jednak pierwsze oficjalne informacje o projekcie zostaną ujawnione za jakiś czas.

Teraz pozostaje wyczekiwać na zapowiedź, choć warto nadmienić, że teaser gry pojawia się w tygodniu, w którym Microsoft chce przedstawić pozycje third-party szykowane na nową generację. Może Dirt 5 zostanie ujawniony już w czwartek?

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: https://forums.codemasters.com/announcement/41-a-letter-to-the-dirt-rally-20-community/

Tagi: Codemasters dirt DiRT 5