Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2020 19:42
PS5 PlayStation 5
4119V

PS5 zostało „zaprojektowane z myślą o programistach”. Kolejni twórcy chwalą PlayStation 5

Sony wciąż nie zdecydowało się na zaprezentowanie szczegółów PlayStation nowej generacji, ale pojawiają się kolejne pozytywne komentarze dotyczące konsoli japońskiej korporacji. Gracze mogą mieć pewność, że PS5 zapewni deweloperom świetną swobodę.

Microsoft ujawnił dzisiaj Xbox 20/20, potwierdził trzy duże prezentacje skupione na nowej generacji, a nawet pokazał ekran startowy Xboksa Series X. Sympatycy marki Xbox mogą wyczekiwać na konkretne wydarzenia, które przygotują ich na premierę nowej generacji.

Sony przynajmniej aktualnie nie prowadzi tak bogatej „drogi do PlayStation 5”, ale możemy mieć pewność, że pewnego dnia firma ujawni kolejne szczegóły nowej generacji. Zamiast tego możemy dzisiaj poznać kolejną opinię dotyczącą platformy – w sprawie urządzenia wypowiedział się Micah Jones, prezes TeamKill Media.

„Uważamy, że ten człowiek jest absolutnym geniuszem [na temat Marka Cerny'ego – red]! Czujemy, że system został zaprojektowany z myślą o programistach. Jesteśmy naprawdę podekscytowani procesorem Zen 2, który sprawi, że na PS5 będą możliwe rzeczy, których nie było na PS4.”

Wiadomość o nowych możliwościach PS5 względem PS4 nie jest niczym szczególnym, ale przedstawiciel studia pracującego nad Quantum Error wyraźnie podkreśla, że PlayStation 5 zostało stworzone z myślą o deweloperach.

Micah Jones zaznaczył, że jego zespół „piszczał jak małe, podekscytowane dzieci”, gdy Mark Cerny ujawniał szczegóły Tempest Engine. Twórcy chętnie wykorzystają technologię i zapewnią swojej grze dźwięk nowej jakości.

Quantum Error może okazać się jedną z gier na premierę PS5, ale twórcy wciąż walczą, by zapewnić odpowiednią jakość i zaproponować pozycję w ten wyjątkowy dzień. Możemy jednak mieć pewność, że produkcja będzie działać na PlayStation 5 w 60 klatkach przy rozdzielczości 4K:

„Spodziewamy się, że uda nam się zapewnić premierę Quantum Error w okolicach debiutu PS5. Marzymy jednak i modlimy się o to, by móc wydać produkcję jako tytuł startowy na PS5 i wierzymy, że jeśli zdecydujesz się na coś i będziesz ciężko pracował, możesz osiągnąć wszystko. Naszym celem w przypadku Quantum Error jest osiągnięcie 60 klatek na sekundę nawet na PS4, a biorąc pod uwagę specyfikację PS5, uważamy, że jest to możliwe do osiągnięcia nawet w 4K. Skupiamy się najpierw na PS5, a następnie na optymalizacji dla PS4. Jesteśmy otwarci na czasową lub pełną wyłączność.”

Jak widać nie zostały podjęte jeszcze ostateczne decyzje dotyczące ekskluzywności, ale na pewno Quantum Error przynajmniej na początku będzie dostępny tylko na PS5.

Źródło: https://wccftech.com/quantum-error-dev-cerny-is-a-genius-ps5-feels-designed-with-developers-in-mind-zen-2-is-exciting/

Tagi: mark cerny playstation 5 ps5 Quantum Error sony TeamKill Media