Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2020 18:29
Xbox Series X bomby
1594V

Microsoft szykuje 3 duże imprezy. Firma pokaże Xboksa Series X, funkcje i gry

Microsoft od czwartku do premiery Xboksa Series X zamierza systematycznie prezentować nowe informacje o nowej generacji i właśnie otrzymaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące trzech pierwszych wydarzeń. Gracze mogą liczyć na mnóstwo ważnych informacji, które przygotują ich na nową generację.

Microsoft zapowiedział dzisiaj Xbox 20/20, dzięki któremu sympatycy marki Xbox będą stale otrzymywać informacje dotyczące nowej generacji z Redmond. Zespoły Phila Spencera przygotowują się do wielkich prezentacji i szef marki Xbox zdradził wstępne szczegóły.

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, 7 maja odbędzie się pokaz gier third-party, czyli Microsoft pokaże produkcje od zewnętrznych deweloperów. Teraz dodatkowo potwierdzamy, że wydarzenie będzie trwało „niecałą godzinę”, więc szykujcie się na kilka dużych produkcji.

W czerwcu przyjdzie czas na dokładną prezentację „platformy oraz usług”. Możemy podejrzewać, że będzie to idealny moment na ujawnienie ostatecznych szczegółów dotyczących next-gena... A może nawet poznamy datę premiery, cenę oraz spojrzymy na Xboksa Series X? Wydarzenie będzie „inne niż zwyczajny „Inside Xbox”.

W lipcu otrzymamy dokładny wgląd w 15 zespołów first-party Microsoftu. Pierwotnie gry miały być ujawnione na E3, ale ze względu na odwołanie imprezy – nie możemy liczyć na wydarzenie z Los Angeles. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ podczas „pokazu Xbox Game Studios” zobaczymy nowe produkcje od zespołów first-party Microsoftu.

W trzy miesiące zobaczymy: gry third-party zmierzające na Xboksa Series X, zerkniemy na ostateczne szczegóły urządzenia i zobaczymy nowe tytuły od twórców first-party. Jeśli premiera konsoli odbędzie się w listopadzie, to czekają nas jeszcze dwa Inside Xbox (sierpień/wrzesień), na których Microsoft zdradzi kolejne szczegóły next-gena.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-05/microsoft-to-pitch-new-xbox-game-console-with-monthly-showcases

Tagi: Microsoft Xbox xbox one Xbox Series X