Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2020 23:00
World of Tanks Droga do Berlina
563V

World of Tanks zaprasza na Drogę do Berlina. Duży tryb PvE trafił do gry

Z okazji 75. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie Wargaming przygotował duże rozszerzenie do World of Tanks. Gracze na PC mogą zapoznać się z trybem PvE nazwanym „Droga do Berlina”, który zaprezentuje graczom sporo przyjemnych wyzwań.

Wargaming wciąż rozwija World of Tanks i po tym jak do gry trafiły dwulufowe czołgi oraz autorzy zachęcali do pozostania w domach, teraz nadszedł czas na zupełnie nowy tryb. W „Drodze do Berlina” gracze mogą wcielić się w jeden z pięciu oddziałów i wyruszyć na specjalne misje – w każdej otrzymamy dostęp do zróżnicowanych maszyn oraz skorzystamy z różnego sprzętu.

Gracze w „Drodze do Berlina” mierzą się z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, a podczas wszystkich bitew sprawdzą pięć zadań. W trakcie rozgrywki śmiałkowie przejmą tereny, obronią wyznaczone cele lub po prostu zniszczą przeciwników.

Autorzy zapewnili już trzy starcia, a kolejne dwa zostaną opublikowane 8 maja, czyli w dniu kapitulacji III Rzeszy. Max Chuvalow, dyrektor wydawniczy World of Tanks, zapowiedział wydarzenie następującymi słowami:

„Zakończenie II Wojny Światowej w Europie jest kluczowym momentem historii świata. Tworząc ten tryb chcielismy przypomnieć ludziom z całego świata o tej rocznicy.”

Autorzy przygotowali także serię materiałów wideo, na których będą przybliżać początki World of Tanks. 

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks