Iza Łęcka Iza Łęcka 04.05.2020 13:29
CS GO
1094V

CS:GO z aferą bukmacherską. Gracze ustawiali mecze, za co grozi im do 10 lat więzienia

Gracze Counter-Strike: Global Offensive staną przed australijskim sądem. Potencjalni oszuści mieli dopuścić się ustawiania meczów, a dzięki wygranym zakładom uzyskiwali duże sumy pieniędzy. Policyjne dochodzenie było prowadzone od sierpnia zeszłego roku.

W marcu wspominaliśmy na portalu o problemach jednej z gwiazd brazylijskiego CS:GO, jednak obecnie możemy mówić o kolejnej aferze związanej z grą Valve. Pięciu graczy z Australii zostało oskarżonych o ustawienie meczów w Counter-Strike: Global Offensive. Zawodnicy z premedytacją mieli dopuszczać się przegranej w pojedynkach, które wcześniej obstawiali w zakładach bukmacherskich.

Czterech 20-latków i 27-latek zostali oskarżeni o „wykorzystywanie informacji o zachowaniach korupcyjnych do celów związanych z zakładami”, co w Australii może skutkować karą nawet 10 lat więzienia. Ponadto, jeden z graczy został oskarżony o działania korupcyjne, ingerowanie w wyniki turniejów oraz posiadanie marihuany. Na 15 września zaplanowane jest rozpoczęcie procesu.

Zgodnie z oskarżeniem, Australijczycy ustawili co najmniej pięć spotkań w ESEA Mountain Dew League, a dochodzenie zostało wszczęte po doniesieniu jednej z firm bukmacherskich zainteresowanej nietypowymi i zaskakującymi wynikami. Określono, że dzięki zakładom udało się wygrać do 30 tysięcy australijskich dolarów.

CS:GO cieszy się ostatnio rekordowym zainteresowaniem, co może zachęcać nieuczciwych graczy do różnych przekrętów, celem zdobycia korzyści majątkowej. Jeżeli oskarżenia okażą się prawdą, możemy się spodziewać, że sprawa Australijczyków zostanie mocno nagłośniona, by zniechęcić innych do nielegalnych praktyk i oszustw.

Źródło: https://www.pcgamer.com/five-australians-charged-following-csgo-match-fixing-investigation/

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive valve Valve/Hidden Path Entertainment