Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.04.2020 19:15
cs:go/dota2
2943V

CS:GO bije kolejne rekordy. Sieciowa strzelanka popularniejsza od odwiecznego rywala

CS:GO, sieciowa strzelanka, to obecnie najpopularniejsza produkcja Valve, amerykańskiego dewelopera. Gra po czteroletniej batalii z DOTA 2 ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko.

Counter-Strike: Global Offensive bije kolejne rekordy. Gra amerykańskiego zespołu Valve osiągnęła największą ilość graczy w jednym momencie, a co więcej, pokonała odwiecznego rywala, w którego pewien czas temu zagrywała się ogromna rzesza fanów. Mowa tutaj o popularnej produkcji MOBA, DOTA 2, za którą również odpowiada studio położone w Waszyngtonie.

Dzisiaj w nocy tytuł CS:GO był odpalony na dokładnie 1.301.348 urządzeniach (w chwili pisania wiadomości - około 1.270.000), co jest niesamowitym wynikiem. Dzięki rekordowi, sieciowa strzelanka jest obecnie największą grą Valve - do tej pory była nią DOTA 2 z wynikiem 1.295.114 odbiorców w jednym momencie ustanowionym w 2016 roku. Nic nie wskazuje na to, aby pozycja typu MOBA miała pokonać CS-a, ponieważ w chwili obecnej gra w nią jedynie 778 tysięcy osób.

Korona najpopularniejszego tytułu w historii należy nadal do PUBG-a, produkcji battle royale, od której gracze nie mogli oderwać się dwa lata temu. Pozycja od koreańskich deweloperów nie jest już aż tak popularna, jak było to w przypadku 2017 oraz 2018 roku, kiedy to ustanowiono wynik 3,2 miliona osób jednocześnie w jednej grze.

Amerykańskie studio reaguje na coraz to większą popularność Valoranta, nadchodzącego rywala od Riot Games. Valve niedawno wydało dużą aktualizację, która wprowadza szereg zmian w popularnej drużynowej strzelance.

Źródło: Pcgamesn.com

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive valve Valve/Hidden Path Entertainment