Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2020 19:59
PS5 PlayStation 5 Sony
3425V

PS5 może otrzymać natychmiastowy dostęp do przeglądania i testowania gier

PS5 zostanie zaprezentowane dopiero za kilka tygodni, ale stale pojawiają się kolejne plotki i przecieki dotyczące urządzenia, które mają uspokoić fanów marki PlayStation i przedstawić nowe szczegóły konsoli. Według najnowszych doniesień Sony mogło zapewnić świetną opcję związaną z przeglądaniem treści z PlayStation Store.

Sony wciąż nie potwierdziło informacji dotyczących prezentacji PS5, ale według Jasona Schreiera pokaz konsoli odbędzie się dopiero za kilka tygodni. Nie jest to dobra wiadomość dla graczy, którzy wyczekują na ukazanie japońskiego sprzętu, ale możemy podejrzewać, że przynajmniej część tytułów third-party prezentowanych w przyszłym tygodniu przez Microsoft, będzie także dostępnych na PlayStation 5.

Pomimo braku konkretnych działań Sony, w Sieci nie brakuje nowych plotek dotyczących PS5 i najnowsza może zainteresować wielu graczy. Według informatora, PlayStation 5 może zapewnić natychmiastowy dostęp do zawartości z PlayStation Store.

Gracze nie będą teraz zmuszeni do pobierania demonstracji, a otrzymają możliwość automatycznego „testowania” tytułów. Takie fragmenty mają pomóc graczom podjąć decyzję, czy warto zainteresować się grą i wydać na nią pieniądze. Funkcja ma działać natychmiastowo.

Trzeba przyznać, że brzmi to obiecująco, jednak jeśli faktycznie taka funkcja miałaby działać, to musi korzystać z serwerów PlayStation Now. W zasadzie takie coś już teraz jest w pewien sposób możliwe (widzimy to przykładowo na Stadii), ale na pewno opcja musiałaby być wspierana przez deweloperów.

Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-ps5-ps-store-interface-allows-you-to-browse-test-games-instantly/

Tagi: playstation 5 ps5 sony