Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2020 17:46
Assassins Creed Valhalla Kobieta
2110V

Assassin's Creed Valhalla pokaże silne wojowniczki na miarę tamtych czasów. Ubisoft odpowiada na krytykę

Jeszcze podczas prezentacji Assassin's Creed Valhalla pojawiły się pierwsze krytyczne komentarze niektórych graczy dotyczące opcji zmiany płci i wcielenia się w bohaterkę w nowej grze Ubisoftu. Korporacja postanowiła odpowiedzieć i wykorzystała do tego historyka Thierry'ego Noëla.

Ubisoft już od lat pozwala graczom zmienić płeć bohaterów serii Assassin's Creed. Znamy już nawet aktora i aktorkę, którzy wcielą się w protagonistę Assassin's Creed Valhalla, ale nadal trwają dysputy dotyczące pojawienia się w grze kobiet. Dla niektórych graczy poważnym problemem okazuje się dorzucenie do produkcji dodatkowej opcji, a nawet pojawiają się komentarze, według których firma zamierza nagiąć rzeczywistość wrzucając na pola bitew kobiety.

Francuski gigant jednak od lat potwierdza, że potrafi odrobić zadanie domowe i nie inaczej jest w przypadku Assassin's Creed Valhalla. Firma w trakcie produkcji gry współpracowała z historykami i Thierry Noël postanowił wytłumaczyć sytuację.

Znawca czasów wikingów potwierdza, że temat kobiet na polu walki jest „szeroko dyskutowany”, jednak właśnie taka była rzeczywistość:

„Ale takie są fakty i myślę, że naprawdę ważne jest to, że właśnie to było częścią ich koncepcji świata. Sagi i mity z nordyckiego społeczeństwa są pełne twardych postaci kobiecych i wojowniczek. Częścią ich wyobrażenia o świecie było to, że kobiety i mężczyźni są równie groźni w bitwie i to jest coś, co odzwierciedli Assassin's Creed Valhalla”

Ubisoft zamierza pokazać rzeczywistość, więc gdyby nagle ze świata Assassin’s Creed Valhalla zniknęłyby wojowniczki, to moglibyśmy stwierdzić, że deweloperzy nie pokazują prawdziwego oblicza nordyckich wojowników.

Źródło: https://news.ubisoft.com/en-us/article/21lHIAhPRlLCgNGJUaGxq1/assassins-creed-valhalla-the-history-behind-the-viking-legend

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla ubisoft