Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2020 17:17
Wasteland 3
521V

Wasteland 3 nie zadebiutuje w terminie. Gra zalicza opóźnienie z powodu koronawirusa

Wasteland 3 nie trafi na półki sklepowe w terminie. Brian Fargo właśnie potwierdził paskudną wiadomość – ze względu na zmianę warunków pracy, twórcy nie mogą dopracować produkcji i przygotować plików na czas. Gra zaliczyła opóźnienie, ale na szczęście zadebiutuje w 2020 roku.

Wasteland 3 jest pierwszą „ofiarą” koronawirusa w świecie gier. Inxile Enterainment potwierdziło właśnie, że produkcja nie może trafić na rynek 19 maja. Twórcy pracują teraz zdalnie nad dokończeniem prac nad pozycją, a chcą wrzucić na rynek dopracowaną propozycję, więc zdecydowano się opóźnić premierę.

Najnowsza pozycja Inxile Enterainment zadebiutuje na rynku 28 sierpnia – w tym dniu taktyczna przygoda będzie dostępna na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Autorzy korzystają z opinii zwrotnych od graczy, którzy otrzymali szansę sprawdzenia pozycji podczas bety – zespół eliminuje błędy oraz zajmuje się optymalizacją.

Na szczęście twórcy wyrobią się na 2020 rok i za kilka miesięcy wszyscy zainteresowani sprawdzą oczekiwany od dawna Wasteland 3. Tytuł na wszystkich materiałach wygląda kapitalnie, więc na pewno znajdzie się wielu chętnych, którzy z przyjemnością zapoznają się z historią Briana Fargo.

Więcej o rzeczonym projekcie przeczytasz tutaj:

Źródło: Inxile Enterainment

Tagi: data premiery Deep Silver Inxile Enterainment opóźnienie Wasteland 3