Iza Łęcka Iza Łęcka 01.05.2020 07:01
Assassin's Creed Valhalla Eivor
3308V

Assassin's Creed Valhalla z konkretami. Ubisoft zdradza szczegóły przygody

Wikingowie rozpoczną swoje podboje w listopadzie, a Ubisoft na bazie ogromnego zainteresowania niezwykle chętnie dzieli się pierwszymi konkretami dotyczącymi Assassin's Creed Valhalla. Gra zapewni wiele nowych mechanik, które sprawią, że gracze poczują się niczym prawdziwi nordyccy zdobywcy.

Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje pod koniec roku, będąc od początku dostępny na dwóch generacjach. Redakcja Game Informer otrzymała możliwość porozmawiania z deweloperami i zebrała najważniejsze szczegóły dotyczące gry. Poniżej zamieszczone, najważniejsze fakty, przygotują graczy na nową przygodę.

Assassin’s Creed Valhalla - szczegóły

Głównym zespołem rozwijającym tytuł jest Ubisoft Montreal, który we wcześniejszych latach prowadził prace nad Assassin's Creed Origins i Assassin's Creed IV: Black Flag. W rozwój jest zaangażowanych jeszcze 12 innych zespołów Ubisoftu, a dodatkowo część prac wykonuje partner zewnętrzny Sperasoft.

Głównym bohaterem jest Eivor, którego dostosujemy do własnych potrzeb zmieniając płeć, włosy, ubrania czy też barwy bojowe. Akcja rozgrywa w Norwegii oraz Anglii, a w trakcie rozgrywki przybędziemy między innymi do trzech dużych miast: Londyn, Winchester i Jórvík. Antagonistą w Assassin's Creed Valhalla jest Król Alfred z Wessex (później znany jako Alfred Wielki), który jest postacią historyczną, uważaną za jednego z najwybitniejszych królów wczesnej historii Anglii.

Eivor w swoim orężu dzierżył będzie wiele zróżnicowanych broni (z niemal każdą kombinacją), a wszystkie elementy wyposażenia będą unikalne. Sprzęt może być dostosowywany i ulepszany, bowiem deweloperzy zapewnią system, który sprawi, że przez całą grę będziemy mogli wykorzystywać ten sam zestaw. Nowe zdolności poznamy za sprawą systemu podobnego do drzewek umiejętności, ale kluczową rolę pełnić będą sprzęt oraz skille, a nie poziom postaci.

Walka będzie „brutalna” i "ciężka", a deweloperzy poświęcili sporo dodatkowego czasu, by zadbać o niezwykłe bogactwo przeciwników. Wykorzystując langskip (średniowieczy okręt Normanów) będzie możliwe dotarcie do miejsc ataku (raids), a na statku przebywać będzie załoga (w tym wojownicy), którą dostosujemy do własnych potrzeb. Napady to „wielkie wydarzenia”, które różnią się od raidów i pozwalają podbijać fortyfikacje. W grze nie zabraknie opcji budowania osady (bazy) będącej miejscem schronienia dla naszego klanu i gdzie zawitają rekrutowani wikingowie.

Autorzy nie zapomnieli o głównym wątku całej serii: Eivor w pewnym momencie spotka na swojej drodze assassynów, z którymi będzie współpracować. Bohater skorzysta z ukrytego ostrza, co zostało dobrze zaprezentowane na pierwszym zwiastunie. W samej historii nie zabraknie wątków assassynów (jako Hidden Ones) oraz templariuszy (Order of Ancients).

Na zakończenie możecie sprawdzić dłuższy materiał, na którym deweloperzy przybliżają pierwszy zwiastun. Sprawdźcie także specjalne edycje gry dostępne w Polsce oraz opinię na temat pokazu.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/04/30/25-things-weve-learned-about-assassins-creed-valhalla

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla informacje szczegóły Ubisoft