Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.04.2020 15:15
Captain Tsubasa: Rise of New Champions ocenione
700V

Captain Tsubasa: Rise of New Champions ocenione przez ESRB. Sceny w trybie fabularnym bez animacji?

Wyczekiwany projekt z kultowego anime o piłce nożnej został właśnie oceniony przez organizację w Stanach Zjednoczonych. Opis pozwala nam potwierdzić kilka wcześniejszych doniesień. 

Captain Tsubasa: Rise of New Champions to gra, która zdaje się mieć wielu oczekujących. Choć pierwsze materiały nie napawają optymizmem, to fani wciąż liczą na świetny projekt, który pozwoli im cofnąć się do lat młodości, gdy anime emitowane było w polskiej telewizji! 

Sam wierzę w to, że pomimo średnio zachęcającej strony wizualnej samej rozgrywki, całość chwyci moją nostalgię i pozwoli jej wytarzać się na murawach znanych z oryginalnej serii. W Internecie pojawiła się właśnie ocena gry ze strony amerykańskiego ESRB. Organizacja stwierdziła, że pozycja dostępna będzie od dziesiątego roku życia.

Co więcej, ocena opisowa pozwala nam potwierdzić nieco wcześniejszych informacji na temat trybów gry- w tym tej, która mówiła, że w trybie fabularnym wszystko przedstawione będzie, niestety, za pomocą sekwencji zdjęć:

Jest to gra akcji traktująca o piłce nożnej, gdzie gracze wcielą się w rolę chłopca (Tsubasy Ozory), który będzie brał udział w Gimnazjalnych Zawodach Krajowych. Odbiorcy będą mogli rywalizować w różnych trybach (pojedyncze mecze, konkurs rzutów karnych, Mistrzostwo) oraz używać specjalnych ruchów do zdobywania bramek. 

Sekwencje nieruchomych obrazków będą przedstawiać elementy historii, które zawierać będą elementy przemocy (dziecko potrącone przez ciężarówkę, nieudaną próbę samobójczą oraz dziecko rzucone na ziemię przez dorosłego). W jednej z sekwencji pojawi się plama krwi na głowie, a w grze usłyszymy takie słowa, jak "damn" oraz "hell". 

Premiera zapowiedziana została na ten rok, ale na dokładną datę wciąż musimy czekać. Jak tylko pojawią się jakiekolwiek informacje na ten temat, oczywiście Was o tym poinformujemy! Tymczasem rzućcie okiem na ostatni materiał, który prezentował reprezentację Niemiec!

Źródło: https://twistedvoxel.com/captain-tsubasa-rise-of-new-champions-esrb/

Tagi: Bandai Namco Captain Tsubasa: Rise of New Champions Tamsoft