Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2020 13:36
Switch Lite w różnych kolorach
1366V

Nintendo potwierdza atak hakerów. 160 000 kont graczy zagrożonych

Nintendo potwierdziło fatalną wiadomość. Przez odkrytą lukę w zabezpieczeniach hakerzy mogli otrzymać dostęp do 160 000 kont graczy. Firma przedstawiła kompletne informacje i zaleca zmiany haseł do Nintendo Network.

Nintendo właśnie wydało oświadczenie dotyczące ostatnich ataków. Firma potwierdza aż 160 000 nieautoryzowanych logowań do kont Nintendo Network. Osoby, które otrzymały dostęp do kont mogły przeglądać osobiste informacje, jednak nie miały możliwości pobierania szczegółów kart kredytowych.

Hakerzy mogli dotrzeć do między innymi takich danych jak: imię, nazwisko, data urodzenia, płeć, kraj pochodzenia, region oraz e-mail. Firma jednak zaznacza, że nie wszystkie włamania musiały zakończyć się pobraniem danych.

Próby włamania trwały od początku kwietnia i były możliwe przez logowanie Nintendo Network ID, więc Nintendo aktualnie zablokowało możliwość korzystania z tej opcji. Gracze otrzymają także komunikat o zmianie hasła, by zainteresowani mogli zabezpieczyć swoje konta.

Z kont niektórych graczy zostały wykonane transakcje – Nintendo prosi klientów o zgłaszanie podobnych sytuacji. Firma wycofa transakcje i odda pieniądze. Mimo wszystko jeśli posiadacie konta Nintendo z kolekcją cyfrowych tytułów, to lepiej włączyć dwuetapową weryfikację.

Jak widać Nintendo z jednej strony może świętować wielkie zainteresowanie swoimi grami oraz konsolami, ale z drugiej firma mierzy się z problemami, które są prawdopodobnie spowodowane tym, że to właśnie o produktach Big N mówi teraz cały świat.

Źródło: https://www.nintendo.co.jp/support/information/2020/0424.html

Tagi: atak hakerów nintendo switch switch