Iza Łęcka Iza Łęcka 21.04.2020 11:45
Nintendo Switch konsola
1600V

Nintendo Switch mierzy się z atakami hakerów. Gracze tracą pieniądze z kont

Posiadacze Nintendo Switchów informują o tajemniczych logowaniach na konta Nintendo. Część graczy straciło dostęp do swoich kont, tymczasem na rachunkach bankowych kolejnych pojawiły się nowe zakupy. Japoński producent zachęca do włączania dwuetapowej weryfikacji.

Już od pewnego czasu Nintendo systematycznie zachęca do zakupu nowych gier poprzez promocje na eShopie. Część graczy decydując się na powiększanie swojego katalogu gier, mogła podpiąć karty kredytowe do konta Nintendo Switch. Jeśli należycie do tego grona – lepiej ustawcie dwuetapową weryfikację, bowiem wielu posiadaczy hybrydowej konsoli Big N otrzymuje informacje o nowym logowaniu.

Niektórzy klienci utracili dostęp do kont, a kolejni muszą pogodzić się z nowymi zakupami – jeden z graczy stracił nawet 100 dolarów, które zostały wydane na płatności w Fortnite. Skalę problemu można już określić jako globalną, bowiem nawet gracze z naszego kraju otrzymują wiadomości e-mail o włączeniu konta lub próbie zalogowania się z nowego miejsca.

Co ważne, część posiadaczy Nintendo Switchów posiada unikalne kombinacje znaków tylko dla kont dla platformy Nintendo, jednak nawet w tej sytuacji na ich kontach miały miejsce nowe logowania. Obecnie japońska korporacja nie wydała konkretnego oświadczenia w tej sprawie, ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że część danych firmy wyciekło do Sieci, a nieuczciwi próbują wykorzystać je na swój użytek. Już wcześniej Nintendo zachęcało graczy do dwuetapowej weryfikacji, co miało zapobiec i zabezpieczyć entuzjastów Big N przed ewentualnymi stratami.

Z atakami hakerów i nielegalnymi inicjatywami muszą mierzyć się również inne firmy działające w branży gier. Jakiś czas temu Electronic Arts oraz AMD musiały radzić sobie z trudnościami.

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2020/04/nintendo_switch_players_advised_to_secure_accounts_after_numerous_unauthorised_login_reports

Tagi: atak hakerów haker nintendo switch switch