Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2020 16:08
Animal Crossing: New Horizons wyniki rekord
828V

Animal Crossing: New Horizons to prawdziwy system seller. Amerykanie rzucili się na grę i Switche

Animal Crossing: New Horizons to jeden z największych system sellerów ostatnich lat. Produkcja Nintendo osiągnęła zawrotny wynik w Stanach Zjednoczonych i skłoniła Amerykanów do zainteresowania się konsolą Nintendo.

Mat Piscatella właśnie opublikował marcowe wyniki sprzedaży gier i konsol ze Stanów Zjednoczonych. Specjalista NPD przedstawił wyjątkowe wyniki, które potwierdzają świetną pozycję gier Nintendo na amerykańskim rynku.

W marcu gracze z USA wydali na elektroniczną rozrywkę (gry, akcesoria, zdrapki, konsole) okrągłe 1,6 mld dolarów i jest to 35% wzrost wyników względem tego samego miesiąca ubiegłego roku. Patrząc na historię jedynie w 2008 roku (1,8 mld) gracze wydali więcej na gaming. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że sprzęt zanotował gorszy wynik (3 mld, -4% rok do roku), ale to właśnie gry zanotowały 34% wzrost zainteresowania.

Sukces ma tutaj jedno imię: „Animal Crossing: New Horizons”. Produkcja Nintendo to najchętniej kupowana gra marca, która jednocześnie zajmuje drugie miejsce w zestawieniu całego 2020 roku. Tytuł japońskiej korporacji na pewno osiągnął jeszcze lepszy rezultat, ale Nintendo nie podaje wyników z eShopu.

Animal Crossing: New Horizons to jednocześnie trzecia najlepsza premiera w USA od Nintendo (pod względem sprzedaży fizycznej i zarobionych pieniędzy) – jedynie Super Smash Bros. Ultimate (grudzień 2018) i Super Smash Bros. Brawl (marzec 2008) zanotowały lepsze wyniki. W miesiąc New Horizons osiągnął lepszy wynik niż cała seria Animal Crossing i jest to oczywiście najlepiej sprzedająca się odsłona serii.

Gracze chętnie sięgali także po sprzęt (+63% wzrost zainteresowania rok do roku) i Nintendo Switch zanotował dwukrotnie lepszy wynik względem marca 2019 roku. PlayStation 4 i Xbox One zanotowały lepsze wyniki o 25%. Urządzenie Nintendo osiągnęło najlepszy marzec w swojej historii, a dodatkowo Nintendo Switch wygenerował najwyższą sprzedaż konsol w pierwszym kwartale roku od 2010 roku.

Możemy przypuszczać, że Animal Crossing: New Horizons osiągnąłby jeszcze lepszy start, ale jak wiadomo Nintendo boryka się z problemem dostarczenia odpowiedniej liczby sprzętu. W Ameryce konsola jest w zasadzie wyprzedana, a gracze pracują nad „składakami”, a Nintendo mierzy się z atakami hakerów.

Sprzedaż gier na poszczególne platformy:

Źródło: Mat Piscatella

Tagi: Animal Crossing: New Horizons Nintendo