Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2020 22:00
Gears 5 x Xbox Series X
1448V

Xbox Series X samoistnie ulepsza gry. Gears 5 wczytuje się znacznie szybciej bez ulepszeń

Twórcy z całego świata przygotowują już gry na nową generację, ale tylko nieliczni deweloperzy mogą otwarcie mówić o osiągach oferowanych przez next-geny. Deweloperzy z The Coalition najwidoczniej nie muszą mierzyć się z dużym NDA, więc Mike Rayner postanowił opowiedzieć o możliwościach Xboksa Series X.

Gears 5 to niezwykle interesująca produkcja, ponieważ gra już na aktualnej generacji pokazuje pazur, a Microsoft potwierdził, że gra otrzyma liczne ulepszenia na next-genie. The Coalition zajmuje się usprawnieniem tytułu i wykorzystaniem potencjału Xboksa Series X, by zapewnić pozycji oczekiwaną jakość.

Twórcy jeszcze przed rozpoczęciem wprowadzania zmian postanowili włączyć Gears 5 na Xboksie Series X i od razu zostali pozytywnie zaskoczeni – tytuł wczytuje się czterokrotnie szybciej na nowej generacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego API (interfejs oprogramowania), który odciążył procesor i zapewnił wyraźną różnicę.

Wiadomość potwierdził Mike Rayner – dyrektor techniczny z The Coalition nie ukrywa wielkiego zaskoczenia jakością oferowaną przez Xboksa Series X. Twórcy nie musieli dokonywać żadnych zmian w kodzie, by już dostrzec zmiany, a to dopiero początek.

Przedstawiciel The Coalition wspomniał także o ogromnych zmianach zagwarantowanych przez Sampler Feedback (funkcja Direct3D służąca do przechwytywania i rejestrowania informacji o próbkowaniu tekstur i lokalizacji), która jego zdaniem jest prawdziwym „game-changerem”, ponieważ pozwala znacząco zwiększyć szczegółowość w teksturach. Twórcy mogą dla przykładu jeszcze bardziej skrócić czas ładowania przez „zwiększenie obciążenia na żądanie” do odpowiedniego poziomu w wyznaczonym przez siebie momencie.

To dopiero początek podobnych informacji, ale możemy mieć pewność jednego – nowa generacja zaskoczy nas pozytywnie mocą oraz możliwościami. Teraz deweloperzy od początku nie będą zmuszeni do kombinowania i szukania sposobów, by zapewnić graczom rozgrywkę w oczekiwanej jakości.

W marcu deweloperzy zaprezentowali nawet pierwsze fragmenty rozgrywki z Gears 5 na Xboksie Series X.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-xs-sampler-feedback-streaming-is-game-changer-says-gears-developer

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition