Iza Łęcka Iza Łęcka 22.04.2020 07:00
xbox series x pad
1858V

Xbox Lockhart może zostać ogłoszony „lada dzień”. Idealna konsola na trudne czasy

Xbox Lockhart może okazać się idealną propozycją dla graczy, którzy będą chcieli doświadczyć wszelkich możliwości najnowszej generacji. O szczegółach konsoli wypowiedział się znany informator.

O tym, że Microsoft może szykować się do prezentacji słabszej konsoli najnowszej generacji, informowaliśmy Was już wczoraj. Co jakiś czas doniesienia dotyczące Xboksa Lockhart pojawiają się, jednak Microsoft skutecznie milczy w tym temacie. Jak się jednak okazuje – ekonomiczna wersja next-gena może zostać oficjalnie ogłoszona „lada dzień”.

Xbox Lockhart – next-gen na obecne czasy

Jeden ze znanych informatorów, Klobrille, którego doniesienia dotyczące Microsoftu niejednokrotnie znajdowały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, zdradził nieco informacji dotyczących Xboksa Lockhart. Informator podkreślił, że rozwiązania technologiczne, które definiują nadchodzącą generację, znajdą się również w słabszym Xboksie – w tym renderowanie rozdzielczości gier. Zgodnie z informacjami udzielanymi przez niego, tańszy next-gen korporacji z Redmond będzie mógł się pochwalić dyskiem SSD, wykorzystane zostaną procesor Zen 2, RDNA2, pamięć GDDR6 oraz Architektura Xbox Velocity. Zastosowanie ray tracingu czy dedykowanego bloku audio również będzie odznaczało opisywaną konsolę.

Choć Microsoft w trakcie opracowywania urządzenia nie mógł wiedzieć w jakiej sytuacji panującej na świecie przyjdzie wystartować najnowszej generacji, Xbox Lockhart może okazać się idealnym, budżetowym rozwiązaniem. Nawiązując do słów Klobrille'a, siostra Xboksa Series X będzie dawała możliwość wyboru graczom, którzy będą chcieli poznać możliwości nadciągającej generacji, a wprowadzenie na rynek konsoli w niższej cenie może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania sprzętem Microsoftu wśród graczy.

Musimy to podkreślić, że choć wskazane informacje nie zostały w żaden sposób potwierdzone, informator już wiele razy udowodnił, że wiadomości z jego ręki mogą być prawdziwe. Warto w jednej kwestii przyznać mu rację – inna wersja next-gena może dać możliwości dotarcia do szerszego grona graczy, pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej i pandemii panującej na świecie.

W oczekiwaniu na ewentualną zapowiedź możemy sprawdzić inny produkt obecnie intensywnie promowany przez Microsoft – edycja specjalna Xboksa One X i kontrolera z motywem Cyberpunka 2077 trafiła już do sprzedaży.

Źródło: Klobrille Twitter

Tagi: Klobrille Microsoft ogłoszenie xbox Xbox Lockhart xbox series x