Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2020 14:26
Xbox Lockhart Xbox Series S
3361V

Xbox Lockhart może zostać ujawniony w maju. Microsoft szykuje nowy headset i prezentacje gier

Microsoft ujawnił już wiele konkretów dotyczących Xboksa Series X, ale najlepsze dopiero przed nami. W następnych tygodniach mamy zobaczyć nowe gry zmierzające na next-genowego Xboksa i nawet usłyszeć konkrety o tańszej wersji urządzenia. Xbox Lockhart może faktycznie zadebiutować na rynku z mocniejszym bratem.

O dwóch konsolach nowej generacji od Microsoftu słyszymy od 2018 roku. Amerykański gigant potwierdził tylko Xboksa Series X, ale dziennikarze WindowsCentral otrzymali nowe szczegóły dotyczące Xbox Lockhart lub Xbox Series S.

Xbox Lockhart według wcześniejszych plotek ma zapewnić moc na poziomie 4 teraflopów, ale jednocześnie platforma otrzyma „szereg ulepszeń” i deweloperzy skorzystają z nowinek technicznych przygotowanych dla Xboksa Series X. Wśród opcji pojawia się między innymi ray tracing.

Xbox Lockhart zostanie ujawniony w maju?

Teraz redakcja WindowsCentral dzieli się nowymi szczegółami – Xbox Lockhart ma trafiać do pierwszych pracowników Xboksa. Deweloperzy mają sprawdzać sprzęt we własnych domach i wysyłać informacje zwrotne zespołowi odpowiedzialnemu za słabsze urządzenie. Jeśli wszystko zostanie potwierdzone, to drugi Xbox nowej generacji może zostać ujawniony w maju. W tym miesiącu Microsoft ma pokazać między innymi nowy sprzęt z serii Surface.

Korporacja z Redmond ma również opracowywać nowy headset. Bezprzewodowe słuchawki będą współpracować z Xboksami, komputerami osobistymi i urządzeniami mobilnymi. Inżynierowie prawdopodobnie wykorzystają Bluetooth i Xbox Wireless.

Dziennikarze informują także o prezentacji gier i choć brakuje w tym wypadku konkretów, to jednak WindowsCentral wspomina o między innymi o pokazie odświeżonego Fable oraz Halo Infinite. Choć akurat w tym temacie redakcja nie otrzymała większych konkretów.

Są to wyłącznie plotki, jednak warto zwrócić uwagę, że to właśnie WindowsCentral jako pierwszy wspomniał o mocy Xboksa Series X. Dziennikarze często docierają do zakulisowych informacji dotyczących działań Microsoftu.

Źródło: https://www.windowscentral.com/okay-lets-talk-about-current-xbox-rumors-may-and-june-events-lockhart-revealed-and-more

Tagi: xbox Xbox Lockhart xbox series s xbox series x