Iza Łęcka Iza Łęcka 21.04.2020 07:31
Quantum Error PS5 logo
887V

Quantum Error z nowymi szczegółami. PS5 główną platformą horroru

Twórcy Quantum Error coraz chętniej wypowiadają się na temat pierwszego horroru zapowiedzianego na PS5, wspominając między innymi o czasie rozgrywki. Można jednak śmiało dojść do wniosku, że jeden z deweloperów pośpieszył się z ostatnią zapowiedzią dotyczącą premiery wraz z konsolą Sony.

Quantum Error jest pierwszym horrorem zapowiedzianym na PS5, jednak nie będzie to gra dostępna wyłącznie na nową generację Sony. W opracowaniu jest także wydanie na PS4, choć według najnowszych informacji – to wersja na PlayStation 5 jest priorytetem dla ekipy.

"W tej chwili skupiamy się przede wszystkim na PS5, więc na początku wszystko będzie dostosowane do tej platformy i nie zrobimy większej optymalizacji dla PS4, dopóki nie będziemy blisko ukończenia. [ prac nad wersją z PS5 – red.]”

Powyższą wiadomość otrzymała redakcja GamingBolt, która przeprowadzała rozmowę z przedstawicielami TeamKill Media. Autorzy nie omieszkali wspomnieć o samej historii, ale okazuje się, że jest za wcześnie, by można było zdradzić ostateczne, satysfakcjonujące informacje. Opowieść z Quantum Error będzie trwać około 15-20 godzin.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że Quantum Error będzie dostępne na PS5 w dniu premiery, ale można przypuszczać, że ta wiadomość prawdopodobnie za wcześnie została ogłoszona. Po tym, jak media zaczęły interesować się tematem i ogłaszać kolejną premierową pozycję dla PlayStation 5, studio wydało dodatkowe oświadczenie:

„Jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czy QE zadebiutuje na rynku przed uruchomieniem PS5 lub jak długo po nim. Prace idą bardzo szybko i sprawnie, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Tak więc, zobaczymy. Będziemy informować wszystkich na bieżąco i na pewno ogłosimy to formalnie, kiedy będziemy mieć więcej oficjalnych szczegółów.”

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że to Sony chciało zaskoczyć i zaprezentować grę na jednym ze swoich wydarzeń. Niezaprzeczalnie, ogłoszenie kolejnej produkcji zmierzającej na next-genową platformę w dniu premiery stanowiłoby ważny element eventu japońskiej korporacji.

Źródło: https://gamingbolt.com/quantum-error-lead-platform-is-ps5-will-be-15-20-hours-long

Tagi: playstation 5 ps5 Quantum Error TeamKill Media