Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.04.2020 14:30
San Diego Comic-Con odwołany
392V

San Diego Comic-Con 2020 oficjalnie odwołany! Wydarzenie nie odbędzie się pierwszy raz w jego historii

Pierwszy raz od 50 lat, San Diego Comic-Con nie dojdzie do skutku. Z powodu koronawirusa tegoroczne wydarzenie dla fanów popkultury zostaje odwołane. 

San Diego Comic-Con International to jednak z większych imprez zrzeszających wszystkich fanów szeroko pojętej rozrywki. Pierwsza edycja miała miejsce w marcu 1970 roku, więc tegoroczna byłaby wielkim jubileuszem. Organizatorzy mogliby świętować półwiecze istnienia, ale plany pokrzyżowała trwająca pandemia. 

Choć wszystko wydawało się kwestią czasu, to brak oficjalnych doniesień ze strony twórców wydarzenia wlewał pokłady nadziei we wszystkich planujących przyjazd na SDCC20. Niestety, na oficjalnej stronie wydarzenia pojawiło się ogłoszenie, iż w związku z obecną sytuacją na świecie i charakterem imprezy, nie może ona dojść do skutku

Organizatorzy pragną wrócić do całego przedsięwzięcia w lipcu 2021, gdy sytuacja się uspokoi, a wzięcie udziału nie będzie wiązało się z żadnym przykrym ryzykiem. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, wszyscy mieli nadzieję, że sytuacja się uspokoi i będzie można po prostu przesunąć wszystko o kilka tygodni, aby wciąż załapać się na wakacyjny okres. 

Tak się niestety nie stało, więc San Diego Comic-Con 2020 dołącza do niezwykle długiej listy imprez, które zrobią sobie przymusową, roczną przerwę. Wśród nich znalazły się między innymi odwołane E3 2020 oraz gamescom 2020, który przejdzie na formułę wirtualną

Źródło: https://www.dualshockers.com/san-diego-comic-con-2020-canceled/

Tagi: event koronawrius San Diego Comic-Con wydarzenie