Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.04.2020 19:53
Call of Duty
7362V

Call of Duty: Warzone. Gracze z PS4 i Xbox One proszą o zmiany w cross-playu z powodu cheaterów na PC

Gracze Call of Duty: Warzone narzekają na oszustów i chcą, aby Infinity Ward wprowadziło zmiany w cross-playu. 

Call of Duty: Warzone od samego początku zmaga się z osobami używającymi nielegalnych wspomagaczy ułatwiających rozgrywkę. Zespół odpowiedzialny za rzeczoną produkcję, Infinity Ward, poinformował społeczność 5 dni temu, że rozdał już 70 tysięcy banów.

Problem cheaterów dotyka przede wszystkim posiadaczy PlayStation 4 i Xboksów One. Skarżą się oni na automatyczne strzały w głowę z kolosalnych odległości, możliwość widzenia przeciwnika przez ściany, brak odrzutu broni czy także redukcja obrażeń. Mowa tutaj o standardowych nielegalnych wspomagaczach, które w łatwy sposób może pobrać, a następnie zainstalować każdy pecetowy posiadacz Warzone'a.

Konsolowcy stosują wiele próśb do amerykańskiego dewelopera o zmienienie zasad cross-playu. Chcą, aby osoby grające na Xbox One i PlayStation 4 mogły bawić się wyłącznie między sobą, a gracze na tzw. "blaszakach" mieli swoje własne serwery. Jeden z posiadaczy PlayStation 4 oznajmił, że twórcy popularnego battle royale'a powinni wprowadzić także zmiany w zakładaniu kont - wielu hackerów, po otrzymaniu blokady, zakłada nowy profil, na którym ponownie oszukują. Z kolei inny fan zasugerował, aby wprowadzić token zaufania, tak jak w przypadku CS:GO (system PRIME). Każdy odbiorca musiałby wprowadzić numer telefonu, aby zostać zaufanym graczem i dołączać do rozgrywek wyłącznie dla zaufanych osób.

Call of Duty: Warzone jest także przepełnione przeróżnymi błędami, z którymi Infinity Ward nie może sobie poradzić. Jeden z nich dotyczy nieśmiertelności, dzięki której dana drużyna z łatwością wygrywa mecze. Drugi pozwalał odbiorcom naprzemiennie podnosić się w czerwonej strefie, a z kolei trzeci pomógł odnieść zwycięstwo wirtualnemu żołnierzowi w Gułagu, miejscu, do którego trafiają osoby, które poległy na mapie gry. Infinity Ward powinno bardziej skupić się na eliminacji problemów psujących rozgrywkę, aniżeli na dodawaniu lub modyfikowaniu broni.

Every Ground War map right now has at least one of them. In most games there's one on both sides. (Ignore the background I was watching a video) from r/modernwarfare
How do people get enjoyment out of this? 150+ kill aimbot and can't report because crossplay from r/modernwarfare

Źródło: Eurogamer.net, Twitter.com

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward