Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.04.2020 17:07
spider-man
5460V

Spider-Man 2 na PS5. Masa nieoficjalnych informacji wyciekła do sieci

Na forum Reddit pojawił się obszerny wyciek informacji o pełnoprawnej kontynuacji ekskluzywnej gry Spider-Man na konsole PlayStation 4. 

Insomniac Games najprawdopodobniej pracuje nad nowym Spider-Manem już od kilkunastu miesięcy. Na forum Reddit pojawił się obszerny wpis od użytkownika posługującego się pseudonimem throwawayquarantine8, który powołując się na swoich anonimowych informatorów, przedstawia szereg informacji o grze zmierzającej na konsole PlayStation 5. Trzeba do nich podchodzić z dystansem, ponieważ nie zostały przez nikogo potwierdzone.

Rozgrywka ma się rozpocząć scenką przerywnikową, podczas której zobaczymy Petera Parkera, głównego bohatera, lecącego w błyskawicznym tempie do swojego domu przez olśniewające miasto pokryte puszystym śniegiem. Człowiek-Pająk wraz z MJ mają pracować dla magazynu The Daily Bugle - Peter jest ponoć fotografem, a Mary autorką tekstów. Ich pierwsze spotkanie, które zobaczymy na swoich monitorach, ma zakończyć się kłótnią.

Główną rolę w fabule ma odegrać Harry Osborn (Venom), czyli schorowany przyjaciel Petera Parkera. Zgadzałoby to się ze scenką przedstawioną pod koniec bestsellerowej gry wydanej w 2018 roku. Więcej czasu zostanie poświęcone także dziennikarzowi z wyżej wymienionego magazynu, J. Jonah Jamesonowi, z którym osobiście mamy wejść w interakcje. Gracz ma pomóc mu odzyskać sympatię mieszkańców po nieuzasadnionej krytyce, której dopuścił się w pierwszej odsłonie. Deweloperzy z amerykańskiego studia podobno mają zwiększyć również dynamiczne misje (ratowanie robotników, zatrzymanie samochodu itd.) - takowe zadania mają podkreślić przyjazność Petera Parkera do miejscowej ludności.

Spider-Man 2 na PlayStation 5 ma mieć zaimplementowane 7 rodzajów pogody - informator oznajmił, że pokazano mu wyłącznie otoczenie podczas lekkiego i ciężkiego śniegu oraz lekkiego deszczu. Twórcy mają wykorzystać potencjał nadchodzącej konsoli Sony, więc na naszym urządzeniu z łatwością mamy dojrzeć gromadzące się na kombinezonie Człowieka-Pająka płatki śniegu czy także spływający deszcz.

Powyższe informacje potwierdzają większość informacji z przecieku, który pojawił się niespełna miesiąc temu. Nowy Spider-Man ma trafić w ręce graczy w następnym roku, więc najbliższe miesiące powinny być obfite dla fanów uniwersum Marvela.

Źródło: psu.com

Tagi: Insomniac Games Sony Computer Entertainment Spider-Man (2018)