Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2020 15:39
Spider-Man 2
2905V

Spider-Man 2 na PS5 z kolejnym przeciekiem. Insomniac Games postawi na starcie z Venomem?

Świat wstrzymał oddech podczas prezentacji PS5 próbując rozgryźć informacje rzucane przez głównego inżyniera platformy, ale niezależnie od aktualnych nastrojów – wszyscy czekamy na konkretne gry. Sony nie jest gotowe na ujawnienie mięsa, więc jeden z informatorów postanowił podzielić się uzyskanymi szczegółami o Spider-Manie 2.

Na PS4 zadebiutowało wiele fantastycznych gier, a jednym z najważniejszych tytułów jest bez wątpienia Spider-Man. Insomniac Games podobno od razu po zakończeniu prac nad pierwszą przygodą, rozpoczęło tworzenie kontynuacji, ale wciąż czekamy na oficjalne potwierdzanie gry.

 

Mimo to od czasu do czasu pojawiają się plotki, które zwiastują kawał świetnej produkcji – według najnowszych informacji głównym przeciwnikiem Spider-Mana będzie tym razem Venom. Nosicielem nie ma być jednak Eddie Brock, a... Harry Osborn! Jeśli zakończyliście pierwszego Spider-Mana od Insomniac Games, to na pewno kojarzycie ostatnią scenę, która zapowiedziała wydarzenia z kontynuacji – trzeba przyznać, że ma to sens. W grze mają pojawić się także Carnage, Mysterio i pewnie sam Red Goblin.

Spider-Man vs. Venom na PS5?

Twórcy podobno rozbudują także wątek Milesa Moralesa – tutaj również pojawia się odwołanie do końcówki poprzedniej gry Insomniac Games, ponieważ Miles może być pomocnikiem Spider-Mana. Deweloperzy mają nadal rozważać, by zapewnić płynne przejście pomiędzy bohaterami – wtedy gracz mógłby liczyć na różne ruchy w zależności od postaci.

Świat Spider-Mana 2 to Queens oraz Brooklyn, a dodatkowa moc PS5 pozwoli nawet wchodzić do niektórych budynków. Insomniac postanowiło nawet znacząco rozbudować samą eksplorację – teraz główny bohater otrzyma możliwość planowania „łańcucha sieci” i dzięki mapowaniu kolejnych ruchów Spider-Man będzie szybciej przemieszczał się przez miasto. Twórcy zadbają także o wiele nowych animacji związanych z korzystaniem z sieci oraz trzy tryby. Studio chce zwiększyć możliwości bohatera oferując mu dostosowanie ruchów – realistyczny podobny do Spider-Mana 2 z 2004 roku, zręcznościowy oraz miks przypominający propozycję z poprzedniej gry Insomniac Games.

Trzeba przyznać, że brzmi to wszystko naprawdę nieźle, ale pamiętajcie – na potwierdzenie szczegółów wciąż musimy zaczekać.

Sprawdźcie inne informacje o Spider-Manie:

Tagi: Insomniac Games plotka ps5 spider-man spider-man 2