Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.04.2020 13:20
Paradox Interactive wynik
510V

Paradox Interactive zanotowało historycznie dobry rok. Studio chwali się wynikami za 2019

Paradox, który ma pod sobą ogromną bibliotekę gier strategicznych na PC, może uznać ubiegły rok za bardzo udany. Studio przekazało, że 2019 był najlepszym, od momentu powstania. 

Twórcy, którzy pracują aktualnie nad Crusader Kings IIIKilka dni temu dowiedzieliśmy się, że nadchodząca odsłona ma nam zagwarantować dużą swobodę i podobnie swobodnie mogą się czuć członkowie studia Paradox Interactive, które zanotowało najlepszy rok w swojej historii. 

Jak przekazał CEO firmy, Ebba Ljungerud, "2019 był najlepszym rokiem w historii Paradoxu, zarówno pod względem wzrostu wartości, jak i zysków". W raporcie możemy przeczytać, że przychody wzrosły o 14%, a cała wartość o 3%, w porównaniu z 2018 r.

Co ciekawe, aż 87% zysku wpłynęło z gier wydanych przed 2019 rokiem. Oznacza to, że gracze bardzo często korzystali z różnego rodzaju promocji na dawniejsze tytuły oraz nabywali wydawane DLC, które je rozwijały. Ubiegły rok był  bardzo spokojny, jeśli chodzi o nowe projekty od studia, ale jak się dowiedzieliśmy, wynika to z dużych planów na nadchodzące lata.

Źródło: Twitter

Tagi: Crusader Kings III Paradox Development Paradox Interactive