Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2020 22:33
Crusader Kings 3 art
1544V

Crusader Kings 3 stawia na wielką swobodę. Gracze mogą wcielić się w biseksualnego lub aseksualnego władcę

Paradox Interactive przybliża graczom Crusader Kings 3 i deweloperzy chcą zapewnić wielką swobodę w budowaniu swojego królestwa. Gracze już podczas tworzenia bohatera otrzymają możliwość podjęcia wielu ważnych decyzji, które wpłyną na losy królestwa, a może i nawet całego świata. Istotnymi zagadnieniami dla deweloperów są takie tematy jak płeć, wyznanie oraz orientacja seksualna.

Crusader Kings 3 to najnowsza produkcja uzdolnionego Paradox Interactive, które prezentuje tytuł jako „najnowsza generacja uwielbianej przez fanów wielkiej strategii fabularnej osadzonej w średniowiecznych realiach”. Twórcy zdecydowali się na rozbudowanie wielu elementów pozycji, by gracze tym razem otrzymali niespotykaną wcześniej swobodę.

Deweloperzy od początku projektowania gry postawili sobie za zadanie zaakcentowanie różnorodności świata – kultur, wyznań oraz postaci. Zespół postanowił przedstawić wszystko z bardzo dużą szczegółowością i dokładnością, by dodać do tytułu głęboko wciągające doświadczenie z dynamicznymi elementami i zaprezentować tym samym nigdy wcześniej niedostępne wybory.

Crusader Kings 3 stawia na wielką swobodę

Od początku w Crusader Kings 3 otrzymamy dostęp do wszystkich kultur oraz wiar, ale gracze podejmując wybory będą musieli zwracać uwagę na ograniczenia, które mogą zostać narzucone przez system. Nie oznacza to oczywiście, że my nie możemy podjąć ważnych decyzji i przykładowo wcielając się w królową (zamiast w króla) od razu zdejmiemy ograniczenia dotyczące równości płci, a później możemy nawet uczynić świat matriarchatem.

Crusader Kings 2 wprowadziło do serii seksualność (heteroseksualizm i homoseksualizm), ale deweloperzy postanowili rozbudować ten element dodając biseksualne i aseksualne postacie. Gracz otrzyma nawet szansę zmienienia dominację różnych płci na świecie – wszystko zależy od naszych decyzji, ponieważ tytuł zapewni ogromną swobodę. Podczas rozgrywki możemy przykładowo zmienić poglądy wszystkich wyznań dotyczące wybranej przez siebie seksualności.

Sprawdźcie kolejne informacje o grze:

Źródło: https://www.pcgamer.com/crusader-kings-3-lets-you-play-as-bisexual-or-asexual-rulers

Tagi: Crusader Kings III Paradox Development Paradox Interactive