Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.04.2020 03:03
PS4 firmware
7640V

Firmware 7.50 do PS4. Część graczy zgłasza problemy z konsolą po instalacji

Aktualizacja systemowa 7.50 miała "poprawić wydajność" PlayStation 4. Niestety część graczy po zainstalowaniu najnowszego firmware'u, który został opublikowany wczoraj, zgłasza problemy.

Firmware 7.50, który jest dostępny od wczoraj, przyprawia część graczy o ból głowy. Okazuje się, że po instalacji plików systemowych w rzadkich przypadkach z PS4 występują pewne problemy.

Część graczy ma problemy po aktualizacji 7.50

Przede wszystkim chodzi o złe działanie napędu Blu-ray. Użytkownicy zgłaszają, że nie mogą wyciągnąć płyty z napędu, ani jej odpalić. PS4 w niektórych przypadkach przestaje reagować na polecenie wysunięcia i włączenia płyty. PS4 wyrzuca też w rzadkich przypadkach problem SU-42118-6 przy próbie instalacji plików. Na problem skarżą się m.in. użytkownicy Reddit. 

Wygląda na to, że z problemem zmagają się głównie osoby, które podczas instalacji miały włożoną płytę do PS4. Warto zatem przed aktualizacją systemową wyjąć grę, którą macie w napędzie. Jeśli pojawią się problemy można spróbować przejść do trybu bezpiecznego w konsoli i zainstalować firmware 7.50 poprzez złącze USB.

Część graczy skarży się też na problem zapętlonej instalacji firmware'u (konsola instaluje firmware, resetuje się i znów próbuje instalacji), ale takie kłopoty występowały już sporadycznie przy wcześniejszych aktualizacjach systemowych PS4.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/04/17/ps4-firmware-update-7-50-problems/

Tagi: aktualizacja firmware ps4