Iza Łęcka Iza Łęcka 16.04.2020 12:15
ps4
15074V

PS4 firmware 7.50 dostępny dla wszystkich. Sony ulepsza PlayStation 4

Sony pod koniec lutego zaprosiło graczy do testowania nowego firmware PS4, rozsyłając odświeżoną wersję systemu do wybranych posiadaczy PlayStation 4. Od dzisiaj jednak już wszyscy gracze otrzymają dostęp do plików – sympatycy marki informują o pobieraniu aktualizacji.

Pod koniec lutego Sony opublikowało wiadomość zapraszającą graczy do sprawdzenia nowego firmware. Japońska korporacja podejmuje owe działania zazwyczaj, gdy dodaje do PlayStation 4 nowe funkcje, jednak na początku brakowało informacji o podjętych działaniach. Później gracze odkryli ukrytą opcję, a już dzisiaj wszyscy posiadacze PS4 sprawdzą soft poddany testom.

Niestety, Sony ponownie nie zdecydowało się na zaproponowanie rozbudowanych opcji, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na doświadczenie graczy. Firmware 7.50 to klasyczne poprawki związane z wydajnością urządzenia:

„Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność”

Część graczy miało nadzieję, że 7.50 zaproponuje większe udogodnienia, pozwalając nawet na wygodniejsze dostosowanie menu PlayStation 4. Jak na razie jednak nie możemy liczyć na znaczniejsze udogodnienia. Analizując harmonogram premiery i najnowsze informacje o PS5 wydaje się niezwykle prawdopodobne, że PS4 będzie otrzymywać już wyłącznie podobne aktualizacje.

Firmware 7.50 zajmuje 471MB, ale ze względu na spowolnienie pobierania plików z serwerów PlayStation Network, przygotujcie się na dłuższe ściąganie aktualizacji niż zazwyczaj.

Przypominamy również o darmowych grach, gdyż od dzisiaj posiadacze PlayStation 4 mogą pobierać pięć darmowych gier przygotowanych przez Sony w ramach akcji Play At Home Initiative.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/ps4-firmware-7-50-is-out.186003/

Tagi: aktualizacja firmware playstation 4 ps4 sony