Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2020 15:02
Fort Triumph
975V

Fort Triumph rozpoczyna podbijanie rynku. Połączenie XCOM-a z Heroes of Might & Magic na premierowy zwiastunie

Twórcy Fort Triumph są gotowi do walki o serca graczy na pierwszej platformie. All in! Games wydało premierowy zwiastun, który przedstawia świat gry i pozwala spojrzeć na fragment rozgrywki. Sympatycy serii XCOM i Heroes of Might & Magic muszą zainteresować się tą produkcją.

W ostatnich dniach nie możemy narzekać na brak gier przeładowanych taktycznymi niuansami. Firaxis Games zapowiedziało XCOM: Chimera Squad, a Microsoft przygotowuje się na premierę Gears Tactics, ale nawet w tak doborowym gronie może odnaleźć się Fort Triumph, ponieważ deweloperzy wpadli na ciekawe urozmaicenie rozgrywki.

Fort Triumph nie jest typowym klonem XCOM-a – twórcy tym razem łączą taktyczną walkę z eksploracją znaną z serii Heroes of Might & Magic. Gracze mogą oczekiwać trwającej nawet 20 godzin kampanii z całkowicie interaktywnym środowiskiem, pojedynkami dla ośmiu graczy czy też rozbudowanymi klasami bohaterów. W trakcie rozgrywki wcielimy się w Paladyna, Maga, Zwiadowcę lub Dzikusa i skorzystamy ze zróżnicowanych klas – autorzy przygotowali Trolle, Gobliny, Ludzi i Truposzy.

Pozycja została ufundowana na Kickstarterze w 2018 roku i od tego czasu była dostępna w programie Wczesnego Dostępu. Autorzy rozwijali projekt z fanami i aktualnie zapraszają na pierwszą premierę. Gra jest od dzisiaj dostępna na Steam, 29 kwietnia trafi na GOG, a w późniejszym terminie wyląduje na konsolach.

Źródło: Informacja prasowa: better. gaming agency

Tagi: Fort Triumph premiera trailer zwiastun